Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Tanie domy z gotowych elementów

 

Na rynku nieruchomości znajdziemy setki przeróżnych domów i mieszkań, które można kupić lub wynająć. Jednak nie brakuje też osób, które chcą dom wybudować, zatem będą szukać firmy budowlanej, która zajmie się realizacją projektu od podstaw.

Jaka jest jakość tanich domów?

domy z gotowych elementówWiele osób, mając do wyboru wynajęcie domu, a jego zakup, decydują się na drugie rozwiązanie, gdyż daje większą stabilizację i niezależność. Własny dom można wykonać na wiele sposobów, ale najczęściej się to robi w tradycyjny sposób. Domy z cegieł są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, ale też sporo kosztują. Dlatego też ludzie coraz częściej wybierają domy z gotowych elementów. Są to najczęściej domy z prefabrykatów, czyli gotowych elementów, które wykonywane są w halach produkcyjnych. Na miejscu są jedynie przygotowywane fundamenty, na których są montowane ściany i podłogi. Innym modelem takiego domu są obiekty wykonane z kontenerów morskich, które także są składane w halach, a na miejsce przyjeżdżają na lawecie i są ustawiane w wyznaczonym miejscu. Trzeba zaznaczyć, że dzisiejsza technologia pozwala na wykonanie ich z zachowaniem najwyższych standardów, przez co są one tak samo komfortowe jak standardowe domy murowane. Ich cena przeważnie wynika z mniejszego metrażu, ale też zastosowanych materiałów budowlanych. W przypadku domów kontenerowych, nie wymagają one wykonywania fundamentów, przez co można je znacznie szybciej postawić. Ważną kwestią jest też ewentualne pozwolenie na budowę, które nie potrzebują domy letniskowe.

Budowa standardowego jednorodzinnego domu może zająć nawet kilkanaście miesięcy, a domu z gotowych elementów maksymalnie kilka tygodni. Przeważnie domy letniskowe są budowane z prefabrykatów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były to normalne domy.

 

Tanie domy z gotowych elementów
Przewiń na górę