Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Tanie i dobre lokum dla studenta

Toruń to miasto bardzo studenckie, dlatego nietrudno na jego terenie o lokum dla osób studiujących. Jednak bardzo dużo zależy od tego, jakim budżetem dysponujesz. Wiadomo, że niektórych stać będzie na mieszkanie, a innych na akademik. Wybór Torunia jest bardzo dobry, ponieważ jest to dość tanie miasto, jeśli chodzi o życie studenckie. Lokum w dobrej lokalizacji także nie jest drogie.

Jakie lokum może wynająć student?

lokum dla studentów w ToruniuW Toruniu wybór jest bardzo duży. Możesz wynająć lokum dla studentów w Toruniu już od czterystu złotych. Nie jest to duża suma. Chodzi oczywiście o jeden pokój w mieszkaniu prywatnym. Jeszcze taniej jest wynajmować tylko łóżko. Dla studentów, którzy mają większe możliwości finansowe polecę mieszkanie. Cena kawalerki w pobliżu uniwersytetu wynosi około tysiąc dwieście złotych włącznie z opłatami. Najaktywniejsze życie studenckie toczy się w akademiku. Można wynająć akademik państwowy, jak i prywatny z podwyższonym standardem. Cena akademika państwowego to około trzystu złotych, natomiast prywatny zaczyna się od pięciuset. Każdy pokój jest inny. W jednym pokoju może mieszkać od dwóch, aż do czterech studentów, w zależności od jego powierzchni. Studia nie muszą być drogie, ale trzeba poszukać takiego miejsca, w którym naprawdę będziemy mieli ochotę na spędzanie czasu, a także naukę. W końcu nauka jest czymś najważniejszym dla studenta.

Jak widzisz, masz do dyspozycji bardzo dużo możliwości, od najtańszych łózek, aż po wynajęte kawalerki. Jeśli wybierasz się na studia ze znajomymi, możesz wynajmować mieszkanie w taki sposób, że wyjdzie bardzo tanio. Za dwupokojowe mieszkanie zapłacisz tysiąc czterysta złotych, czyli wynajmując w cztery osoby koszt wyniesie tylko trzysta pięćdziesiąt złotych. Do tego masz ten komfort, że mieszkasz z kim chcesz.

Tanie i dobre lokum dla studenta
Przewiń na górę