Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Taras z granitową podłogą – metamorfoza

Taras, który zobaczyłam u mojego kolejnego klienta był  bardzo zwyczajny i nijaki. Nie był wcale zagospodarowany, nie był przytulny. Były to tylko płyty chodnikowe ułożone za domem od strony południowej oraz meble z bali drewnianych wraz z parasolem. 

Wykorzystanie granitu na tarasie

płyty granitowe od producentaKlienci zarzyczyli sobie zabudowę tarasu oraz częściowe osłonięcie dachem z poliwęglanu. Nawiązując do drewnianych mebli oraz brązowego dachu domu postanowiłam, że całość będzie w kolorach brązowo – białych. Zaczęłam od podłogi. Wybrałam płyty granitowe od producenta, które są bardzo wytrzymałe, mają wysoką odporność na zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę, ponad to są niezniszczalne. Podłoga była gotowa. Teraz kolej na zabudowę tarasu. Wybrałam drewno, które pomalowałam na kolor brązu z czerwonym odcieniem – mahoń. Następnie zamontowałam białe materiałowe zasłony, ażurowe i delikatnie przewisające, które mają pełnić rolę moskitiery. Meble, które były zostały, ale odświeżyłam drewno impregnatem. Daszek został wykonany z mlecznego poliwęglanu tak, jak życzył sobie tego klient. Do całości dobrałam donice z trawami ozodbnymi oraz latarenki, które dodadzą klimatu. Przytulnie będzie dzięki miękkim poduszkom, które ułożyłam na ławkach. Konstrukcję trejażu tarasu będzie porastać winorośl, która rośnie zaraz obok tarasu. Całość ładnie się prezentuje. Schody zejściowe do ogrodu również postanowiłam wykonać z płyt granitowych połączonych z kostką granitową. Całość pasuje do stworzonej kompozycji.

Taras wykonany przeze mnie jest elegancki, lekki i tworzy łagodne połączenie salonu z ogrodem. Łagodne barwy złamanej bieli połączone z drewnem  kolorze mahoń ładnie kontrstują z niebieskimi trawami, które sąsiadują z tarasem. Szare płyty granitowe nadają nonszalancji i eleganckiego wyglądu.

Taras z granitową podłogą – metamorfoza
Przewiń na górę