Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Trudna organizacja imprezy

plener

Imprezy firmowe są szczególnie istotne. Nie tylko z punktu widzenia promocyjnego, ale także z punktu widzenia motywacyjnego. Ważne jest to także dla pracodawcy. Oczywiście jeśli chcemy, aby pracownik wyniósł coś z imprezy integracyjnej to powinna być ona połączona z jakimiś elementami szkoleniowymi.

Organizacja imprez, szczególnie w plenerze jest bardzo trudna

plenerTrzeba to zrobić w taki sposób, aby ludzie chcieli uczestniczyć w zajęciach. Organizacja imprez firmowych to nie jest łatwe zajęcie. Zadanie to najlepiej powierzyć firmie, która zajmuje się public relations. Jeśli chcemy osiągnąć efekt marketingowy to będzie dla nas najlepsze rozwiązanie. Taka firma zajmie się wszystkim w sposób profesjonalny. My nigdy nie zrobilibyśmy tego w taki sposób. Po pierwsze trzeba będzie znaleźć odpowiednie miejsce na wesele w plenerze Poznań. Jeśli będzie to szkolenie to potrzebna będzie odpowiednio wyposażona sala szkoleniowa. Jeśli będą to targi tematyczne to wówczas niezbędna będzie większa hala. Jeśli natomiast ma to być piknik rodzinny to trzeba będzie znaleźć dość duży plac na wolnym powietrzu. Kolejny krok to cała organizacja. Firma zajmie się zatrudnieniem odpowiedniego szkolenia lub też zaproszeniem gwiazdy wieczoru czy też jakiegoś konferansjera. Oprócz tego bardzo ważna jest także promocja. Promocja wydarzenia jest niezwykle ważna jeśli ma mieć ona znaczenie marketingowe. Wówczas trzeba zaprojektować plakaty, ulotki reklamowe oraz banery. Na pewno przyda się jakieś ogłoszenie w mediach, informacja na słupach ogłoszeniowych oraz promocja w mediach społecznościowych. Sami byśmy tego nie zrobili. Byłoby to niezwykle trudne. Nawet gdybyśmy poprosili pracowników o pomoc w przygotowaniach to i tak byłoby to trudne.

Oprócz tego wiązałoby się to z różnymi niepotrzebnymi stresami. Jeśli wszystko zostawimy na swojej głowie to wówczas na pewno będziemy czuć poddenerwowanie. Wówczas impreza, z której mieliśmy czerpać satysfakcję i radość może stać się dla nas dramatycznym przeżyciem, którego nigdy więcej nie będziemy chcieli powtórzyć. Jeśli organizację zostawimy komuś innemu to wówczas będziemy czuć się znacznie lepiej.

Trudna organizacja imprezy
Przewiń na górę