Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Trwałe słupki drogowe

Podczas jazdy po drogach lokalnych, krajowych i zagranicznych wszyscy użytkownicy dróg chcą mieć pewność, że są bezpieczne. Słupki to urządzenia umożliwiające efektywną kontrolę ruchu pojazdów, szczególnie w miejscach, gdzie nie mamy możliwości zainstalowania bariery. Dzięki nim jesteśmy w stanie ograniczyć zdolność pojazdów do poruszania się w określonym miejscu.

Jakie słupki drogowe wybierać?

mocne słupki drogoweWładze lokalne nie są w stanie wpływać na nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zawsze zachowują się nieodpowiedzialnie. Tworząc infrastrukturę, specjaliści wyznaczają przebieg szlaków drogowych i rozdzielają obszary w celu zapewnienia bezpieczeństwa rowerzystom i pieszym. Pale drogowe są jedną z najbardziej popularnych i jednocześnie najskuteczniejszych metod. Warto podkreślić, że mocne słupki drogowe pełnią w wielu przypadkach niezwykle istotną rolę. Dzięki instalacji słupków poprawiamy poziom bezpieczeństwa w danym obszarze, a jednocześnie oferujemy dodatkowe możliwości oświetleniowe. Bardzo ważnym elementem słupków jest zintegrowany system, który możemy za ich pomocą utworzyć. Słupki tego rodzaju są dostępny w większości sklepów w dwóch kolorach, czyli białym z czerwoną taśmą odblaskową lub czarnym z żółtą taśmą odblaskową. Inne kolory można określić indywidualnie. Pojazd musi być tak umiejscowiony, aby podczas wjeżdżania nie zahaczał o słupek. Zapewnia bezpieczną i niezawodną pracę przez długi okres czasu.

Wysokość i średnicę można dostosować do wymagań klienta. Zazwyczaj śruby są wykonane ze stali nierdzewnej, a ich obudowy ze stali konstrukcyjnej. Gwarantuje to zatem wyjątkowo długą żywotność i odporność na czynniki atmosferyczne. Warto zatem podkreślić, że takie słupki będą nam raz zakupione służyć przez bardzo wiele lat. A mogą być one wyjątkowo przydatne.

Trwałe słupki drogowe
Przewiń na górę