Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Tworzenie aplikacji mobilnych-historia

W XXI wieku gdzie elektronika i informatyka poszły na przód, gdzie technologia rozwija się w zastraszającym tempie, każdy z nas korzysta lub korzystał z aplikacji mobilnej. A czy wiecie jak dużo czasu zajmuje tworzenie aplikacji mobilnych? Bo jednak pomysł nie jest wszystkim. Trzeba taka aplikacje stworzyć.

Tworzenie aplikacji mobilnych ma długą historię

 

Po pierwsze musiTworzenie aplikacji mobilnychmy stworzyć aplikacje funkcjonalną. Nie są to do końca aplikacje mobilne, bo brak im grafiki, ale mają one za zadanie sprawdzić po prostu czy nasza aplikacja spełnia założenia funkcjonalne. Jeśli wszystko idzie po naszej myśli, a uwierzcie, że tak nie będzie, to możemy przejść do kolejnego przyjemniejszego etapu czyli tworzenia grafiki aplikacji. Ten etap jest bardzo ważny w tworzeniu aplikacji, bo grafika to bardzo ważna rzecz. Użytkownik zwraca często uwagę na grafikę. Jednak najważniejszym etapem do którego powinniśmy się przyłożyć jest ikona aplikacji. Jest ważna bo ikona to będzie pierwsza rzeczą na którą spojrzy potencjalny odbiorca. Atrakcyjna ikona na pewno przyciągnie ich wielu. No i pozostaje już nam teraz najtrudniejszy krok, a mianowicie programowanie, testowanie i wdrażanie aplikacji. Aplikacja jest wypuszczona na rynek ale co z tego jak nikt o niej nie wie. Ważnym elementem jest marketing i reklama aplikacji. Dzięki temu nasz produkt znajdzie wielu odbiorców. Tak więc możemy stworzyć sobie sami aplikacje mobilna. Tworzenie aplikacji na androida jest jednak skomplikowane, tak samo jak tworzenie aplikacji mobilnych na ios. Nie każdy może ją sobie stworzyć ot tak, chociaż teraz są generatory internetowe, ale jednak w nich za publikacje trzeba płacić. Jeśli sami nie chcemy stworzyć lub nie potrafimy to projektowaniem aplikacji zajmą się firmy zewnętrzne. Jednak to kosztuje dużo pieniędzy i trzeba mieć ich dużo. Także pomyślcie więc, ze aplikacje za które płacicie kilkanaście złotych tak naprawdę twórcę kosztowały kilka tysięcy.

I dodatkowo wiele czasu pochłonęło go projektowanie aplikacji mobilnych, a każdy chce zarobić. Im lepsza aplikacja tym więcej czasu pochłania a co za tym idzie koszty jej tworzenia są proporcjonalnie wyższe.

Polecane strony:

http://www.yarmobile.com

Tworzenie aplikacji mobilnych-historia
Przewiń na górę