Tymczasowa lokalizacja budynków w kontenerach

Pomieszczenia w formie kontenerów świetnie sprawdzają się jako budynki tymczasowe. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie bez zbędnych formalności istnieje potrzeba ulokowania określonej grupy osób w budynku. Takie kontenery znajdziemy na przykład na budowach, ale także jako mieszkania na wypadek klęsk żywiołowych.

Kontener socjalno-biurowy jest wykorzystywany zazwyczaj okresowo

okresowe kontenery socjalno biuroweKontenery mają różne parametry dotyczące izolacji i ogrzewania, jednak najczęściej nie przykłada się do tego większej wagi, ponieważ te kontenery wykorzystuje się głównie okresowo, zwłaszcza na budowach. Prace budowlane prowadzone są najczęściej w okresie wiosna-jesień, rzadko kiedy w zimie, więc takie budynki nie muszą spełniać rygorystycznych norm dotyczących oszczędności energii cieplnej. Wszystkie okresowe kontenery socjalno biurowe posiadają wbudowane ogrzewanie elektryczne dostosowane do danej wielkości kontenera. Oczywiście na dłuższą metę takie ogrzewanie będzie generowało koszty, jednak na pewien okres jest w zupełności wystarczające. Kontenery w zależności od ich zastosowań można konfigurować dowolnie pod względem rozkładu pomieszczeń, czy też liczby okien. Takie kontenery w praktyce łączy się za pomocą systemowych rozwiązań i można z nich budować naprawdę spore pomieszczenia. Wyposażenie meblowe nie stanowi z reguły części kontenera, z pewnymi wyjątkami, takimi jak toaleta, czy też kuchnia, w której znajdą się podstawowe meble.

Kontenery systemowe to wygodne rozwiązanie dla budownictwa, a także w sytuacjach awaryjnych. Wiele firm budowlanych ma takie kontenery na stanie i przewozi je po prostu w miejsca docelowe. Częstszym jednak rozwiązaniem jest ich wypożyczenie od specjalistycznej firmy, która się tym zagadnieniem zajmuje. To ogranicza po części koszty.

Tymczasowa lokalizacja budynków w kontenerach
Przewiń na górę