Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Ubrania dla dzieci do chrztu

 

Dzień Chrztu świętego jest dla dziecka bardzo ważne. Jednak jeżeli jest to małe dziecko to nie ma na niego najmniejszego wpływu. Bardzo często jest on jednak organizowany jeśli dziecko ma już kilka lat. Bez względu na wiek dziecka w tym dniu cała rodzina gromadzi się w kościele oraz na uroczystości obiadowej. Dziecko odświętnie ubrane wygląda w tym dniu przepięknie.

Śliczne ubranka  dla dziewczynek do chrztu

ubranka do chrztu dla dziewczynekPrzeważnie ubranka do chrztu dla dziewczynek są koloru białego. To właśnie ten kolor kojarzony jest z czystością i Chrztem czy Komunią św. Chociaż od kilku lat ubranka do chrztu produkowane są również w innych kolorach. Dla dziewczynek oprócz białego popularne są także kolory w delikatnym różu lub beżu. Niektórzy uważają, że ubranko do chrztu powinna kupić matka Chrzestna. Jednak nie wszyscy to praktykują ponieważ często nie zna ona dokładnie rozmiaru dziecka. Inni natomiast uważają, że nie ważne jest ubiór naszego dziecka, lecz to, że w tym dniu staje się ono dzieckiem Bożym. Jeśli szukamy Ubranka dla naszego dziecka do sztu świętego możemy je znaleźć na różnych stronach internetowych. Cena za sukieneczkę, rajstopki oraz sweterek w kolorze białym to koszt około 100  do nawet 200 zł. Zważywszy na to, że jest to ubranko tylko na jeden dzień jest to dość wysoka cena. Dlatego warto takie ubrania potem sprzedać lub zostawić dla młodszego rodzeństwa albo przekazać innym.

Bez względu na to czy nasze dziecko przyjmie chrzest św w białej królowej sukience czy w białym zwykłym body ważne jest by w tym dniu skupić całą uwagę właśnie na nim. Jeśli mamy większe zasoby materialne możemy znaleźć najpiękniejszą najbardziej stroną sukienkę. Jeśli natomiast nie mamy takich funduszy możemy ubrać nasze dziecko po prostu czysto i schludnie.

 

Ubrania dla dzieci do chrztu
Przewiń na górę