Waga podkładkowa i jej zastosowanie

W wielu sytuacjach zważenie nacisku osi w pojazdach, jak również określenie całości jego ciężaru jest koniecznym elementem pewnej procedury logistyki i transportu. W tym celu stosuje się różne sposoby i różne wagi, które pozwalają zrobić to szybko i sprawnie i co najważniejsze dokładnie. Często wykorzystywanym rozwiązanie, są wagi podkładkowe, które są cenione za prostą obsługę i wysoką dokładność pomiaru.

Sposób działania i koszt zakupu wagi podkładkowej

waga podkładkowaNajczęściej waga podkładkowa występuje w formie dwóch ważących platform i terminala wagowego. Jest on najczęściej umieszczony w walizce. Podkładki, umieszczone są w zagłębieniach, które są specjalnie przygotowane tak, aby znalazły się one na poziomie gruntu. Mogą być zamiast tego, wyposażone w stabilizujące maty, których długość wynosi kilka lub kilkanaście metrów. Pozwala to pojazdowi na płynne wjechanie na wagę. Są dwie dostępne wersje wagi podkładowej: dynamiczna i statyczna. Dynamiczna pozwala na ważenie pojazdu podczas poruszania się, co oznacza, że auto nie musi się zatrzymywać. W przypadku wagi statycznej pojazd musi się na wadze zatrzymać. Aby wagi prawidłowo działały, niezbędny jest odcinek utwardzony o długości około 30 metrów. Ten rodzaj pomiaru sprawdza się również w sytuacji, gdy ważenie ma się odbywać poza siedzibą firmy. Koszt zakupu całego zestawu waha się od 15 do 30 tysięcy złotych, w zależności od stopnia zaawanowania technologicznego konstrukcji.

Specjaliści podkreślają, że wykorzystanie wagi podkładkowej to wybór, który sprawdzi się wielu okolicznościach i co istotne dostępny jest na rynku w przystępnej cenie. Gwarantuje precyzyjne ważnie i jest prosty w użyciu. Ewentualne wady, przy prawidłowym stosowaniu można szybko wyeliminować, tak by nie oddziaływały one na całokształt funkcjonowania urządzenia.

Waga podkładkowa i jej zastosowanie
Przewiń na górę