Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Wesela przyszedł czas

Dzień własnego ślubu jest dla każdego jednym z najważniejszych dni w ich życiu. Co więcej, bardzo dużo osób deklaruje, że było to wręcz najważniejsze wydarzenie, jakie kiedykolwiek miało miejsce i nic innego nie będzie w stanie przebić tej radości, kiedy wypowiadali przed ołtarzem sakramentalne słowa przysięgi.

Balony z helem na wesele

balonyPo ceremonii w kościele albo w urzędzie stanu cywilnego, ponieważ tylko i wyłącznie do państwa młodych należy decyzja, czy swój ślub będą mieli ochotę odbyć w warunkach kościelnych czy też świeckich, następuje pora na wesele. Tutaj również ile par, tyle różnych wersji wesel. Oczywiście najczęściej tego typu imprezy kojarzą nam się z olbrzymią salą balową, w której wszędzie wiszą balony na wesele, które w bardzo dużych ilościach zakupuje zazwyczaj organizator. Hurtowa sprzedaż balonów bardzo często umożliwia również zakup po kosztach innego rodzaju dmuchanych zabawek, jakimi są na przykład balony do modelowania, z których goście będą mogli tworzyć zwierzęta i inne cuda o przeróżnych kształtach. Dodatkowo w salach weselnych bardzo często widuje się balony foliowe, przyczepione do krzeseł gości, na których nadrukowane są zdjęcia pary młodej albo przeróżne weselne slogany. Wśród gości również często przefruwają balony z helem, które kończą swoją podróż pod sufitem… ewentualnie pod ostrym obcasem jeden z tańczących kobiet. Jest to najbardziej popularna wersja polskiego wesela – przyjęcie w ogromnej sali, gdzie mamy miejsce zarówno na zjedzenie posiłku jak i taniec.

W dzisiejszych czasach jednak wszystko się zmienia i bardzo często wizja wesela nowoczesnego znacznie bardziej odbiega od tego, które organizowali nasi dziadkowie. Coraz częściej możemy wybrać się na wesele w formie przyjęcia w ogrodzie, a niekiedy nawet grilla, gdzie goście ubrani są w niezobowiązujące stroje, a cała impreza z pewnością nie trwa do białego rana. Tak naprawdę tylko od woli państwa młodych zależy to, na jaki rodzaj przyjęcia nas zaproszą. Nieważne, jakie ono będzie, pamiętajmy, by dzielić się z nowożeńcami miłością, radością i wsparciem.

Wesela przyszedł czas
Przewiń na górę