Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Właściwości olejku konopnego CBG

Osoby, które zmagają się z różnymi dolegliwościami natury fizycznej i psychicznej, często szukają naturalnych preparatów wzmacniających zdrowie. Jednym z takich produktów są oleje konopne, które wykazują pozytywny wpływ na organizm człowieka. Ich przyjmowanie może przyspieszyć leczenie wielu dolegliwości, a także zmniejszyć ryzyko występowania problemów zdrowotnych.

Terapeutyczne działanie olejków CBG

konopny olejek cbg 5Swoje właściwości zawdzięczają kannabinoidom, które są związkami aktywnymi pozytywnie wpływającymi na organizm człowieka. W sklepach znaleźć można preparaty CBG, które nie wykazują psychoaktywnych właściwości, a ich przyjmowanie może wspomóc trawienie, zredukować ból, pomóc pozbyć się bezsenności oraz depresji. Preparaty te znane są ze swojego działania antybakteryjnego, przeciwzapalnego i antyoksydacyjnego. Działają także neuroprotekcyjnie i przeciwnowotworowo, poprawiają jakość życia pacjentów onkologicznych i redukują nieprzyjemne objawy towarzyszące chemioterapii. Działają także antydepresyjnie, poprawiają nastrój i jakość snu. Osoby, które sięgną po konopny olejek CBG 5 % mogą przyjmować go bezpośrednio pod język. Dzięki tej metodzie substancje aktywne szybko dostają się do krwiobiegu, co sprawia, że można prawie od razu poczuć ich pozytywne działanie. Niektóre osoby stosują je także bezpośrednio na skórę, gdyż działają przeciwgrzybiczo i przyspieszają gojenie się naskórka.

Po produkty konopne mogą sięgnąć osoby zmagające się z wieloma problemami. Sprawdzą się w przypadku zapalenia jelit, jaskry, zaburzeń pracy pęcherza moczowego, infekcji bakteryjnych, nowotworów, a także chorób neurodegeneracyjnych. Są bezpieczne dla osób cierpiących na Alzheimera i Parkinsona, spowalniają rozwój choroby i przedłużają życie komórek nerwowych.

Właściwości olejku konopnego CBG
Przewiń na górę