Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Wybór motocykla

Szybka do kasku

Wiele osób zanim kupi motocykl, zastanawia się, jaki będzie dla niego najlepszy. Ja postaram się odrobinę ułatwić sprawę.

Jaki motocykl i akcesoria do niego kupić?

Szybka do kaskuPo pierwsze, to czy interesuje cię prędkość czy nie? Jeżeli nie, to choppery i cruisery bądź turystyczne. Wiadomo, że nimi też można pojechać około 150km/h jednak w porównaniu z motocyklami sportowymi jest to dużo mniej. Dalej, czy będziesz podróżował? Jeżeli tak, to musisz wybrać taki motocykl, do którego można przyczepić stelaże motocyklowe. W końcu sakwy trzeba do czegoś przymocować, a plecaki motocyklowe nie są na tyle pojemne, żeby zmieścić wszystko, czego potrzebujemy. Dlatego odpadają motocykle stricte sportowe. Wiadomo, że da się, jednak jest to bardzo trudne do zrobienia. A może będziesz więcej czasu jeździł po mieście i wojaże po autostradach cię nie interesują? Mam dla ciebie wtedy inną propozycję, która zwie się naked bike. Są to motocykle o charakterystycznym wyglądzie, ponieważ nie mają żadnych plastików, a silnik z reguły ludzie sami chronią montując gmole. Jest to fajna propozycja dla kogoś, kto lubi wygląd i jazdę po mieście. Motocykle te są tak zrobione, że mają lepszą krzywa mocy, żeby w jeździe po mieście nie musieć ciągle wachlować biegami to na piątkę to na dwójkę, jak to jest w przypadku jazdy motocyklem bardziej sportowym. Jednak jeżeli chcesz jeździć naprawdę daleko i naprawdę wygodnie ale i naprawdę szybko, to najlepszym wyjściem będzie hyperbike.

Pojemność takich maszyn jest wysoka, moc jeszcze większa, ale wszystko jest tak wykonane, że jazda zwyczajnie jest przyjemna, a tysiące kilometrów za sterami nie jest niczym nieprzyjemnym. Dodatkowo prędkość przelotowa może spokojnie osiągać prędkości powyżej 200km/h.

Wybór motocykla
Przewiń na górę