Wybór motocykla

Szybka do kasku

Wiele osób zanim kupi motocykl, zastanawia się, jaki będzie dla niego najlepszy. Ja postaram się odrobinę ułatwić sprawę.

Jaki motocykl i akcesoria do niego kupić?

Szybka do kaskuPo pierwsze, to czy interesuje cię prędkość czy nie? Jeżeli nie, to choppery i cruisery bądź turystyczne. Wiadomo, że nimi też można pojechać około 150km/h jednak w porównaniu z motocyklami sportowymi jest to dużo mniej. Dalej, czy będziesz podróżował? Jeżeli tak, to musisz wybrać taki motocykl, do którego można przyczepić stelaże motocyklowe. W końcu sakwy trzeba do czegoś przymocować, a plecaki motocyklowe nie są na tyle pojemne, żeby zmieścić wszystko, czego potrzebujemy. Dlatego odpadają motocykle stricte sportowe. Wiadomo, że da się, jednak jest to bardzo trudne do zrobienia. A może będziesz więcej czasu jeździł po mieście i wojaże po autostradach cię nie interesują? Mam dla ciebie wtedy inną propozycję, która zwie się naked bike. Są to motocykle o charakterystycznym wyglądzie, ponieważ nie mają żadnych plastików, a silnik z reguły ludzie sami chronią montując gmole. Jest to fajna propozycja dla kogoś, kto lubi wygląd i jazdę po mieście. Motocykle te są tak zrobione, że mają lepszą krzywa mocy, żeby w jeździe po mieście nie musieć ciągle wachlować biegami to na piątkę to na dwójkę, jak to jest w przypadku jazdy motocyklem bardziej sportowym. Jednak jeżeli chcesz jeździć naprawdę daleko i naprawdę wygodnie ale i naprawdę szybko, to najlepszym wyjściem będzie hyperbike.

Pojemność takich maszyn jest wysoka, moc jeszcze większa, ale wszystko jest tak wykonane, że jazda zwyczajnie jest przyjemna, a tysiące kilometrów za sterami nie jest niczym nieprzyjemnym. Dodatkowo prędkość przelotowa może spokojnie osiągać prędkości powyżej 200km/h.

Wybór motocykla
Przewiń na górę