Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Wysokiej jakości taśma

Chyba każdy z nas spotkał się z taśmami w pracy czy w domu. Używamy ich przeważnie do pakowania pudełek kartonowych albo zaklejania  kopert. Jednak na rynku znajdziemy wiele rodzajów taśm, które mają znacznie szersze zastosowanie.

Ilo metrowa jest taśma samoprzylepna?

taśmy samoprzylepne 3mPrzeważnie taśmy z klejem po jednej stronie, używamy w biurze lub często korzystają z niej dzieci w szkole. Jednak tego typu taśmy nadają się do papieru i tektury, gdyż mają słaby klej. Znacznie mocniejsze są taśmy do pakowania, montażowe czy nawet odblaskowe. Jeżeli potrzebujemy je do użytku domowego, to z powodzeniem wystarczą nam taśmy samoprzylepne 3m, które są nawinięte na rolkę. Najpopularniejsze są szare lub przeźroczyste. Dla bardziej wymagających zadań mogą być taśmy kolorowe lub wykonane z różnych materiałów. Samoprzylepne świetnie się sprawdzają w czasie remontu, kiedy trzeba zabezpieczyć podłogi i meble przed zabrudzeniami. Taśmy do znakowania natomiast sprawdzą się w wydzielaniu pewnych przestrzeni na podłodze czy ścianie, do wyróżnienia słupków, schodków czy czy nagłych spadów. Takie modele mają mocny, akrylowy klej, który świetnie się łączy z takimi powierzchniami jak szkło, drewno, metal czy tworzywo sztuczne. Są łatwe w stosowaniu, ponieważ wystarczy dokładnie wyczyścić i odtłuścić powierzchnię, do której będzie przytwierdzona taśma. Ważne żeby była ona płaska, gdyż musi całą swoją powierzchnią przylegać do podłoża. W sprzedaży znajdziemy taśmy jedno, dwu, trzy, a nawet pięciometrowe w formie rolek.

Samoprzylepne taśmy do zadań specjalnych są wykonane z bardziej wytrzymałych i odpornych materiałów, ponieważ muszą wytrzymać wiele ekstremalnych warunków. Najtańsze modele kosztują zaledwie kilka złotych za sztukę, natomiast profesjonalne taśmy mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

Wysokiej jakości taśma
Przewiń na górę