Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Zasłony w stylu prowansalskim

Kobiety uwielbiają dbać o wygląd swojego mieszkania. Cieszy je każdy detal, który pasuje do reszty domu. Co więcej, nie od dziś wiadomo, że kobiety potrafią spędzać długie godziny nad przeglądaniem różnego rodzaju stron internetowych poświęconych ozdobom, jak również katalogów sklepów z wyposażeniem domu. 

Styl prowansalski wchodzi do polskich domów 

zasłony styl prowansalskiWszystko musi być zgrane i przemyślane. Nie ma innej możliwości. Wszystko musi do siebie pasować. Od stołu znajdującego się w jadalni czy kuchni aż po dodatki znajdujące się w łazience. Jednak zajmując się tylko dekoracjami, które są bardzo mocne i wyraźne, określając charakter stylistyki domu warto pochylić się również nad kwestią, jaką są okna. To bardzo ważne w jaki sposób one zostaną przystrojone. Umówmy się, że stare, babcine koronkowe firany już dawno odeszły do lamusa, jednak nie oznacza iż w ich miejscu niczego nie ma. Od lat hitem są długie zasłony, które pokrywają całe okno. Jednak nieodwołalnie nadchodzi nowe, a są nim zasłony styl prowansalski to jeden z dominujących trendów w tym sezonie. Przede wszystkim dlatego, że nawet do surowego, można by rzec skandynawskiego pomieszczenia wpuszcza dużo ciepła, dzięki czemu w takim pomieszczeniu zdecydowanie chętniej spędza się czas. Odchodzi się już od surowych form, dlatego też że przypominały one znacznie bardziej nowoczesne galerie sztuki, a nie miejsce w którym przyjemnie się mieszka.

Zasłony w stylu prowansalskim można powiesić w sposób dwojaki. Mogą one wisieć tylko na samej górze okna, w formie zazdrosek co będzie w stylu bardzo klasycznym i nawet nieco starodawnym. Można też zdecydować się na znacznie większą formę – zasłony powiesić w sposób tradycyjny, ewentualnie spiąć je ozdobną klamrą, aby mieć wrażenie, że są one lejące. 

Zasłony w stylu prowansalskim
Przewiń na górę