Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Zastosowanie skarpet uciskowych

Pracując, jako pielęgniarka, każdego dnia pracy, spotykam się z różnymi przypadkami. Wielu chorych, to osoby po przejściach, z bardzo bogatą historią życiową. Wiele osób, to biedne osoby, które nie panują nad swoim życiem. Wiele z nich nie potrafi pogodzić się z utrata pełnej sprawności. Jednak, jest również wiele ludzi, którzy pogodzili się z tym, że nie są już sprawni, tak jak za młodych lat.

Grube skarpetki na stare lata to podstawa

skarpety bezuciskoweDzięki długoletniej karierze pielęgniarki, spotkałam się z wieloma pacjentami, jednak wszyscy mieli, wspólne rzeczy. Przede wszystkim to, że jest im zimno. Dlatego bardzo ważne, jest by wykonując toaletę, ubierać starsze osoby, tak by nie odczuwały dyskomfortu spowodowanego zimnem. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem, jest zakładanie skarpet, które są kluczem do zapewnienia odpowiedniego temperatury ciała dla starszej osoby. Skarpety bezuciskowe są bardzo potrzebne, szczególnie gdy na kończynie dolnej pacjenta znajduje się rana ewentualnie odleżyna. Skarpety bezuciskowe są bardzo potrzebne podczas leczenia tych uszkodzeń skóry. Gdy chcemy, by odleżyna lub rana szybko się goiła,musimy pamiętać o tym, aby nic nie uciskało tej kończyny. Ważne, jest również smarowanie środkami pielęgnującymi. Podczas pracy pielęgniarki, należy zwracać uwagę, na dobro pacjentów, ponieważ to oni są najważniejsi podczas naszych codziennych obowiązków.

Skarpety bezuciskowe są najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zapewnić komfort naszym pacjentom. Ciepło, które jest im tak bardzo potrzebne, musi być zapewnione, aby osoby mogły prawidłowo funkcjonować, każdego dnia. Praca pielęgniarki, to bardzo ciężka praca, jednak warto wykonywać ten zawód, ponieważ możemy pomagać starszym ludziom, którzy cierpią z powodu jakieś choroby. 

Zastosowanie skarpet uciskowych
Przewiń na górę