Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Zespół na wesele czy opłaca się brać

Pewne elementy na weselu są niezbędne w stanie niezmienionym, inne można zmodyfikować według własnych upodobań, bez innych można się w zupełności obyć bez straty dla uroczystości.

Dlaczego warto brać zespół na wesele?

Wesele musi się gdzieś odbyć, wiec sala jest konieczna. Panna młoda musi mieć suknie i być ładnie umalowana, wiec bez wizyty u kosmetyczki i fryzjerki się nie obejdzie. Osoba odpowiedzialna za zdjęcia i filmowanie również jest niezbędna, jeśli chcemy mieć wspaniała pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Co jednak z muzyką na weselu? Czy naprawdę jest niezbędna? Owszem, pierwszy taniec to ważny punkt uroczystości. Jednak , czy po nim muzyka jest taka ważna? Początkowo goście tańczą, bawią się, maja chęć spędzać czas na parkiecie. Potem coraz więcej osób woli usiąść przy stolikach i porozmawiać z innymi gośćmi, poplotkować, zjeść, napić się i ochota na taniec mija. Około północy pierwsze osoby opuszczają wesele i tylko nieliczni goście zostają do późnych godzin nocnych. Czy zatrudnienie muzyków takich jak zespół na wesele się opłaca? Cover band będzie grał znane piosenki, które sami możecie puszczać z płyty czy Internetu. DJ to samo. Jeśli chcecie zatrudnić kwartet smyczkowy lub meksykański zespół, to możecie to zrobić, chociaż wiadomo że każda muzykę na żywo można zastąpić muzyka z taśmy. Być może wśród rodziny i znajomych mamy kogoś kto lubi bawić się w Dj na imprezach i chętnie podejmie się takiego zadania, w wujek Antek który musi być stale w centrum uwagi zechce przyjąć posadę wodzireja. Możliwości jest mnóstwo.

Jeśli wcześniej przygotujemy składankę z naszymi ulubionymi utworami( co nie zajmie aż tak dużo czasu jak myślicie) muzyka nie będzie stanowiła problemu, a Wy zaoszczędzicie pieniądze na wynajęciu zespołu na wesele, które możecie wydać na dekorację sali bankietowej czy jedzenie dla gości.

Zespół na wesele czy opłaca się brać
Przewiń na górę