Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Artykuł o siedziskach na stadionach

Czytając ostatnio gazetę trafiłem na artykuł, który naprawdę mnie zainteresował. Mówił on o siedziskach na stadionach, których używa się w Polsce i na świecie. Było to bardzo ciekawe porównanie tego co mamy u siebie, oraz czego możemy spodziewać się u naszych sąsiadów.

Nasze siedziska na stadiony wypadają znacznie lepiej

siedziska na stadionyArtykuł stwierdzał jasno – siedziska, które są dostępne na polskich stadionach wypadają o wiele lepiej, niż te, które znajdziemy u naszych sąsiadów. Niezależnie od tego, czy patrzymy w kierunku wschodu czy zachodu, za każdym razem Polska wypadnie lepiej. Dlaczego tak się dzieje? W Polsce nie było nacisku na to, by na stadionach upchnąć jak największą liczbę osób. Dzięki temu nasze siedziska na stadiony są znacznie większe, bardziej od siebie oddalone, a co za tym idzie – bardziej wygodne. Przyznam, że nie spodziewałem się takich wniosków z czytanego przeze mnie artykułu. Myślałem, że na zachodzie Europy sprawa ta ma się znacznie lepiej niż u nas. Dodatkowo polskie siedziska są znacznie bardziej kolorowe i bardziej cieszą oko, gdy patrzy się na nie z oddali. Z jakichś przyczyn w niektórych krajach wszystkie siedziska były malowane na jeden i ten sam kolor, podczas gdy w Polsce można spotkać się ze sporym zróżnicowaniem w kolorystyce. To wszystko działa nam na plus – w końcu lepiej wyglądają kolorowe i pełne życia trybuny, niż zlewająca się, jednokolorowa masa, tak jak jest to w niektórych krajach. Wnioski płynące z tego artykułu były bardzo korzystne dla naszego państwa – w końcu ktoś myślał o obywatelach planując siedziska na stadiony i robił je tak, by służyły ludziom jak najlepiej.

Gdy następnym razem poszedłem na stadion by obejrzeć mecz, od razu zwróciłem uwagę na siedziska opisywane w artykule. Faktycznie czułem pełną swobodę ruchów, siedziska były też kolorowe i cieszyły oczy. Wcześniej nie zauważałem, jakie to ważne, by wszystko było dokładnie tak, jak zostało zaplanowane.

Artykuł o siedziskach na stadionach
Przewiń na górę