Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Automatyka przemysłowa a ogrzewanie domu – oszczędności?

Dziedzina budownictwa mieszkaniowego z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Wraz ze wzrostem cen energii rozwijają się również technologie, pozwalające energię zaoszczędzić. Coraz więcej inwestorów decyduje się też na budowę domów energooszczędnych lub przynajmniej wyposażenie domu w systemy zarządzania temperaturą.

Automatyka przemysłowa w domu

ElektrykJednym z elementów, na który warto zwrócić uwagę, chcąc posiadać dom energooszczędny, są okna, gdyż to one są odpowiedzialne za wymianę energetyczną między wnętrzem domu a otoczeniem. Dobrze dobrane z całą pewnością są w stanie poprawić izolację domu, zaś zautomatyzowane systemy okienne mogą ograniczyć straty ciepła do zaledwie kilkudziesięciu procent standardowej straty. W sezonie letnim natomiast mogą zablokować energię słoneczną i utrzymać chłód w budynku. Automatyka przemysłowa i zautomatyzowane systemy okienne zakładają zmienność parametrów zewnętrznych, a – co za tym idzie – ich optymalne wykorzystanie. Systemy takie pozwalają precyzyjnie kontrolować proces wymiany cieplnej i automatycznie dopasowują się odpowiednio do okresów, w których energia słoneczna jest pożądana oraz do tych, w których jej nadmiar jest niepotrzebny. Nowoczesne rolety czy żaluzje fasadowe sterowane automatycznie potrafią samoczynnie reagować na zmiany pogodowe, podwyższając komfort życia mieszkańców i zapewniając oszczędności energetyczne. W zależności od ustawień wprowadzonych przez elektryk Ostrów Wielkopolski czujniki reagować mogą na temperaturę, nasłonecznienie, wiatr, a nawet obecność mieszkańców w domu. Dzięki temu większość reakcji następuje samoczynnie.

Decydując się na zautomatyzowane systemy okienne warto znaleźć sprawdzoną firmę, która zapewni nam całodobowe usługi elektryczne na wypadek ewentualnej awarii. W przypadku sprawdzonych produktów awarie są jednak incydentem, zatem zdecydowanie warto rozważyć to rozwiązanie, zwłaszcza zanim zdecydujemy się na system centralnego zarządzania temperaturą.

Automatyka przemysłowa a ogrzewanie domu – oszczędności?
Przewiń na górę