Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Bezpieczne pasy unieruchamiające pacjenta

Odkąd tylko pamiętam zawsze miałam bardzo dużą potrzebę niesienia pomocy innym ludziom. Nigdy nie przeszłam obojętnie obok kogoś, kto tej pomocy wymagał. Z wiekiem moja chęć pomocy się nasilała i postanowiłam zostać opiekunką osób starszych.

Pasy bezpieczeństwa w domu seniora

pasy unieruchamiające pacjentaStarość nie jest łatwym etapem życia. Osoby starsze często zmagają się z wielkimi problemami nie tylko związanymi ze zdrowiem, ale również codziennością. Obniżone samopoczucie i przekonanie, że jest się zbędnym balastem jest wśród seniorów bardzo popularne. Gdy zatrudniłam się w domu dla osób starszych poznałam jak wiele seniorzy mają do zaoferowania młodszym pokoleniom. Niestety w mojej pracy zdarzają się różne przypadki i muszę przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo swoim pacjentom. Gdy w sali znajduje się starszy pacjent, który stwarza zagrożenie dla siebie oraz innych ludzi musi zostać odpowiednio zabezpieczony. W tym celu zakłada się pasy unieruchamiające pacjenta, które pozwalają na przeprowadzenie odpowiednich czynności. Pasy nie są używane często tylko w sytuacjach gdy jest to absolutnie niezbędne. Wiele osób starszych podupada na zdrowiu psychicznym i okaleczają swoje ciało, lub wykonują czynności, które bezpośrednio mogą narazić ich do utraty zdrowia albo życia. Pasy wykonane są z materiału, który nie powoduje ran ani otarć. Mają odpowiednią regulację, dzięki czemu można dostosować je do pacjenta. Dla personelu pasy takie są łatwe w montażu, a dla pacjenta niemożliwe do odpięcia. Dzięki temu zarówno pacjent jak i osoby znajdujące się w jego otoczeniu są bezpieczne.

Bezpieczeństwo oraz zdrowie pacjentów są w placówce najważniejsze. Dlatego potrzebny jest sprzęt, który w razie gdy zaistnieje taka potrzeba zabezpieczy pacjenta oraz osoby z jego otoczenia. Pasy używane są jedynie w bardzo ciężkich przypadkach, które tego wymagają.

Bezpieczne pasy unieruchamiające pacjenta
Przewiń na górę