Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Biiura architektoniczne utrzymały zeszłoroczne ceny

Wszędzie dookoła słychać o podwyżkach cen. Dotyczy się to każdego, bo inflacja wpływa zarówno na konsumentów jak i przedsiębiorców. A rosnące koszty utrzymania firm przekładają się na rosnące ceny. I w taki oto sposób koło się zamyka. Co ciekawe – branża architektoniczna nie podniosła póki co cen i są one na takim samym poziomie jak w roku poprzednim.

Popularni architekci mają co robić

wrocław popularne biuro architektoniczneKażdy architekt w ciągu ostatnich kilku lat miał – można tak powiedzieć – pełne ręce roboty. Ostatnie lata, pomimo pandemii koronawirusa, były w branży nieruchomości po prostu rekordowe. Powstało tyle nowych inwestycji, że w zasadzie to nie było takiego biura architektonicznego, które nie miałoby dziesiątek zleceń. Wystarczy spojrzeć na rozwijające się polskie miasta jak na przykład Wrocław popularne biuro architektoniczne w tym mieście w zasadzie pracuje na okrągło. Natomiast w tym roku ilość nowych budów trochę spadła, więc biura utrzymały ceny na poziomie zeszłorocznym. O ile w ostatnich latach klientów było bardzo wielu o tyle teraz jest ich nadal sporo, ale klienci patrzą na każdą złotówkę. No bo jest inflacja i wszystko dookoła drożeje a co za tym idzie – rosną również koszty wybudowania nowego domu. Na pewno jednak to nie jest tak, że ceny z zeszłego roku będą obowiązywać jeszcze w kolejnym. Architekci też mają swoje koszty i one również są coraz wyższe. Póki co może nie na tyle, żeby wpłynęły na cennik usług, ale pewnie będzie się to w czasie zmieniać.

Można chyba napisać, że bez pracy architektów nie powstałby żaden nowy budynek. Zarówno duży biurowiec jak i mały jednorodzinny domek musi być najpierw zaprojektowany. Ogromnym plusem dla branży budowlanej jest to, że architekci nie podnoszą w tym roku cen za swoje usługi. Z całą pewnością stanowi to pozytywny impuls dla przyszłych inwestorów.

Biiura architektoniczne utrzymały zeszłoroczne ceny
Przewiń na górę