Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Butelki do wielokrotnego użytku

Opakowania wielokrotnego użytku są bardzo często kupowane. Do takich należą butelki, opakowania oraz inne pudełka z HDPE. Koszty produkcji pojemników z HDPE są niskie dlatego te opakowania są tanie dla konsumenta. W nich można zakupić mleko, soki czy kosmetyki.

Zastosowania opakowań z plastiku

hdpe butelkaHDPE to nic innego jak polietylen o dużej gęstości. Dzięki temu jest szeroko wykorzystywany w produkcji opakowań na żywność oraz do środków czystości. HDPE to miękkie tworzywo, odporne na działanie kwasów, alkoholu oraz benzyny. Pojemniki z HDPE Z powodzeniem można wykorzystywać do kontaktu z żywnością, ponieważ są całkowicie bezpieczne. Charakteryzują się wyjątkową odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jak przedziurawienie. Hdpe butelka jest jak najbardziej bezpieczna do picia dla dzieci i dorosłych. Wszystkie pojemniki HDPE nadają się do ponownego przetwarzania. HDPE podobnie podobnie, jak PET, może być odpowiednio barwiony, ale najczęściej spotykany jest jednak w kolorze białym. HDPE jest znacznie trwalszy od klasycznych butelek PET. Dlatego jest wykorzystywany przede wszystkim do artykułów nieżywnościowych takich jak szampony, kremy, środki piorące, środki czyszczące i wiele innych. Wszystkie opakowania, które można ponownie wykorzystać są lepsze dla ekologii i środowiska.

Butelki plastikowe są bardzo popularne. Są trwałe i bezpieczne. Można je używać wiele razy. Trwałość i wytrzymałość na zniszczenia jest kluczowa przy produkcji butelek do picia. Butelki wielorazowe są droższe lecz dłużej z nich korzystamy. Butelki i opakowania HDPE są wykorzystywane do wielu produktów spożywczych i niespożywczych. Można je spotkać na półkach w sklepach spożywczych i w drogeriach kosmetycznych. Nie są zupełnie przeźroczyste lecz to nie wpływa na ich jakość.

Butelki do wielokrotnego użytku
Przewiń na górę