Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Całościowe czyszczenie wykładziny

Wielu z nas posiada na podłodze w salonie, sypialni czy pokoju dziecka dywan lub wykładzinę, które stanowią świetną izolację, ale także oryginalny element dekoracyjny. Z pewnością bardzo przyjemnie się po nich chodzi boso, ale tylko kiedy są czyste.

Jakimi środkami czyścić wykładzinę?

czyszczenie wykładzin warszawaPrzeważnie podłogi głównie odkurzamy, a w razie konieczności czyścimy także na mokro. Jednak z wykładzinami bywa inaczej, ponieważ nie możemy ich czyścić na morko jak parkiet czy panele. Tu potrzebne są specjalne środki czyszczące. W domowych warunkach lepiej nie czyścić jej na mokro, ponieważ łatwo ją przemoczyć, co może spowodować powstanie pleśni. Najlepiej robić to na sucho jeżeli już chcemy wyczyścić wykładziną w domu. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo środków piorących w firmie proszków czy pianek, które na końcu usuwa się odkurzaczem. Jednak efekt nie zawsze będzie zadowalający, zwłaszcza jeżeli na powierzchni dywanu mamy trwałe zabrudzenia. Tu się sprawdzi profesjonalne czyszczenie wykładzin Warszawa jest miastem, gdzie działa już kilkanaście firm zajmujących się takimi usługami. Przeważnie wykładziny są prane na mokro przy użyciu odpowiednich detergentów i maszyn. Pracownicy pralni odbierają od klientów wykładziny i zawożą je do hali, w której są one rozkładane, odkurzane i dokładnie czyszczone. Dobra pralnia be problemu sobie poradzi z zabrudzeniami na wykładzinie po czerwonym winie, soku z buraków, kawie czy błocie, gdyż dysponują odpowiednimi narzędziami i środkami do wywabiania plam.

Cena takiej usługi przeważnie kształtuje się na poziomie od stu do trzystu złotych, zatem nie jest to wysoki koszt za profesjonalne czyszczenie. Każda wykładzina powinna być raz na czas wyprana w taki sposób, ponieważ zostanie odświeżona i zdezynfekowana.

Całościowe czyszczenie wykładziny
Przewiń na górę