Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Cechy projektu ogrodu w stylu retro

Pięknie udekorowany ogród to klucz do atrakcyjności każdej strefy zielonej. Aby ogród był ciekawy i pięknie skomponowany, można skontaktować się z która świadczy usługi ogrodnicze we Wrocławiu. Dziś wiele osób woli używać stylu retro do dekoracji ogrodu, ale niestety nie wie jak, dlatego prosi o pomoc fachowców w dziedzinie ogrodnictwa.

Co wyróżnia ogród retro zaprojektowany przez firmę? 

firma ogrodnicza wrocławTworząc ogród w stylu retro, formy ogrodnicze z reguły tworzą okrągłe trawniki, które nazywane są rondami. Wskazane jest otoczenie ich pergolami i płotami z wielokrotnie kwitnącymi różami. Ścieżki zaleca się wykonać w formie alejek, które są pokryte żwirem lub gruboziarnistym piaskiem. W ogrodzie w stylu retro można sadzić krzewy bukszpanu przeplatane kilkoma wygodnymi ławkami z żeliwnymi wspornikami. Nad ławkami można zamontować baldachimy lub markizy w celu ochrony przed promieniami słonecznymi. Firmy ogrodnicze proponują również pionowe pergole, na których pnąć się mogą winogrona lub powojniki. Łagodne zakręty alejek można oznaczyć doniczkami. Według specjalistów pożądane jest, aby z punktów widokowych, które znajdują się na zakrętach alejek, otwierał się widok na piękne kielichy tulipanów, jak zrobiła to firma ogrodnicza Wrocław jako miasto używa w celach projektowych dużo bieli w ogrodach w stylu retro. I dlatego na trawnikach wskazane jest sadzenie krzewów jaśminu i hortensji.

Aby nadać ogrodowi przytulną atmosferę, firma ogrodnicza zapewne zaproponuje do jego wystroju elementy vintage. Mając stare deski, można złożyć z nich blat i zainstalować go na metalowej lub drewnianej podstawie. Można również włożyć ziemię do starych wiader i tam zasadzić kwiaty. W ten sposób można uzyskać efekt ogrodu retro. Warto jednak poprosić o pomoc w projektowaniu.

Cechy projektu ogrodu w stylu retro
Przewiń na górę