Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Czym są licówki?

 

Licówki są w gruncie rzeczy swego rodzaju płytkami, bardzo cienkimi, które nakłada się na zęby. Nie stanowią one elementu ruchomego, ponieważ mocuje się je na stałe, korzystając przy tym ze specjalnego cementu. Komu jednak takie licówki są potrzebne i jaki efekt można dzięki nim osiągnąć?

Kto może nam założyć licówki?

licówki bielskoTakie licówki oczywiście muszą być zawsze zakładane w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Musimy mieć świadomość tego, że to jak wyglądają nasze zęby, automatycznie rzuca się w oczy. Wiele osób zwraca na to baczną uwagę. Zęby z tego względu mogą być także przyczyną naszego niskiego poczucia własnej wartości. Dlatego warto o nie dbać o wszystkie zabiegi wykonywać pod okiem stomatologa, który naprawdę się na tym wszystkim bardzo dobrze zna. Kiedy takie licówki mogą okazać się nam potrzebne? Zazwyczaj nie ma wskazań zdrowotnych do tego, aby nie zainwestować. Jest to raczej inicjatywa samego pacjenta, który po prostu chce zmienić coś w swoim wyglądzie. Jego przednie zęby mogą być przykładowo zbyt małe bądź też stożkowate, dlatego nie podoba mu się jego własny uśmiech. Niektóre osoby nie mogą przyzwyczaić się także do posiadanej przez siebie diastemy, czyli dość dużej szpary pomiędzy zębami. Na przednią ich część warto zatem w takiej sytuacji nałożyć uzupełniające strukturę licówki Bielsko posiada chociażby na swoim terenie stomatologa, który może nam pomóc właśnie w tym zakresie. Znaleźć takie osoby możemy jednak obecnie w praktycznie każdym dużym oraz małym mieście.

Każdemu z nas zależy na odpowiedniej estetyce naszych zębów. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że staramy się wprowadzać w naszym stanie uzębienia różnego rodzaju poprawki. Takie licówki mogą sprawić, że nasze zęby będą wyglądały zupełnie inaczej.

 

Czym są licówki?
Przewiń na górę