Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Deska na taras

Ludzie naszych czasów, mają tendencje do unowocześniania sobie życia, na każdej płaszczyźnie. Chcemy się odżywiać lepiej, zgodnie z trendami, ubierać się modnie i mieszkać w charakterystycznym dla naszych czasów domu. Znaczy to, że coraz częściej wnętrze, jak również zewnętrze naszego miejsca zamieszkania, wygląda jakby było z przyszłości, ponieważ przemysł budowlany bardzo się rozwinął i ogólnodostępne stają się zamienniki, dla tradycyjnych surowców budowlanych czy wykończeniowych.

Nowe wykonanie deski tarasowej

deska kompozytowaDla naszego tarasu, który od zawsze był częścią naszego domowego ogrodu, również powstała nowa myśl technologiczna, a jest nią deska kompozytowa. Wykonana ze specjalnego materiału, to jest kompozytu, coraz częściej zastępuje deski, tradycyjnie wykonane z drewna. I jest tym samym godną konkurencją, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na tego typu rozwiązanie. Wynika to z wielu czynników, jednym z nich jest fakt, że tak wykonaną deskę, można z łatwością zamontować, bez dużego wysiłku. Dzięki jej konstrukcji można ją po prostu ułożyć bezpośrednio na beton, nie wymaga ona żadnej izolacji, powinna wręcz przylegać do gołego podłoża. Cena całego zestawu, wraz z przedmiotami niezbędnymi do montażu, nie jest wygórowana, waha się w granicach od 250 do 400 złotych, w zależności od firmy. Jest więc to ciekawe, niedrogie i nowoczesne rozwiązanie, nie jest ono jednak pozbawione wad, o czym warto wspomnieć. Jedną z nich jest fakt, że kompozyt łatwo można zarysować i uszkodzić. Nie jest on również odporny na działanie wysokiej temperatury, a po obfitych opadach, na powierzchni mogą pojawić się zacieki, jak również odbarwienia od promieni słonecznych. Jest to więc dość delikatny materiał i jeżeli decydujemy się na kupno desek kompozytowych, to musimy się z nimi obchodzić ostrożnie.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, sami musimy zdecydować, który wybór jest lepszy. To czy chcemy pójść w klasyczne drewno, czy może przeciwnie, w nowoczesny kompozyt później może mieć duże znaczenie. Nigdy jednak nie powinniśmy podejmować pochopnych decyzji, mimo że surowiec przybiera na popularności. To że coś aktualnie jest nowoczesne, wcale nie musi oznaczać, że jest tak samo wydajne, jak stare, dobrze nam już znane, tradycyjne surowce budowlane.       

Deska na taras
Przewiń na górę