Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

DJ czy zespół na wesele?

wodzirej na wesele

Każda młoda para staje przed tym dylematem: dj czy zespół zespół czy dj? Poniższy elaborat na trzy akapity, napisany o wszystkim i o niczym, może pomoże (a może nie) w rozwiązaniu tego niespodziewanego problemu. Nie spodziewajcie się po nim wiele.

Wodzirej na wesele – nie tylko zespół ma taką usługę

wodzirej na weseleWybierając każdy element związany z weselem przyszła młoda para dowiaduje się, że marzenia i rzeczywistość wcale się nie łączą, a raczej trzeszczą jak stare radio, kiedy postawić je obok siebie. Zasadniczym powodem tych zgrzytów są, rzecz jasna i oczywista, pieniądze. Zwykle ograniczony budżet narzeczonych nie pozwala im na osiągnięcie tego, co im się marzy od lat dziecięcych (panna młoda) lub od chwili usłyszenia o pomyśleć przyszłej szacownej małżonki (pan młody). Nie ma co ukrywać, że dj na wesela to rozwiązanie po prostu znacznie tańsze niż zespół. Do tego dochodzą inne zalety: dj to zwykle nie tylko dj, ale także wodzirej na wesele. To oczywista zaleta i dodatkowe punkty nad zespołem muzycznym, ponieważ dj wodzirej pozwala wykluczyć konieczność zatrudnienia dodatkowej osoby. Poza wysokim honorarium istotne jest też, że członkowie zespołu potrzebują przerw, bez nich nie mogliby grać przez cały wieczór, a w czasie przerwy muzyka nie gra. Dj natomiast nawet w czasie przerwy nie musi wyłączać muzyki, która może spokojne grać w tle pozwalać gościom weselnym dobrze się bawić.
Ostatnia kwestia dotyczy… jedzenia. Nie da się bowiem ukryć, że nakarmienie jednego dja jest znacznie tańszym przedsięwzięciem niż karmienie całego zespołu. Do tego problem ewentualnego noclegu w pobliżu sali weselnej również nie będzie taki trudny, gdy trzeba zakwaterować jedną osobę, a nie trzy do pięciu.

DJ czy zespół na wesele?
Przewiń na górę