Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Dobre kantory internetowe

Ogromna liczba naszych rodaków szacowana na około milion osób wyjechała w ramach naszego uczestnictwa w Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii. Również inne kraje zostały zasilone w pracowników z Polski. Wiąże się to z koniecznością szybkiej i taniej wymiany walut, której najlepiej mogą sprostać kantory internetowe.

Korzystna wymiana walut w internecie

wymiana funtaNa korzystną wymianę walut liczą nie tylko osoby pracujące poza granicami naszego kraju. Jest ona również podstawą wymiany handlowej polskich przedsiębiorców bardzo prężnie funkcjonujących na zagranicznych rynkach. Coraz więcej osób korzysta z zagranicznych wyjazdów turystycznych czy na zakupy. Wymiana walut jest więc jedną z podstawowych operacji finansowych wykonywanych przez bardzo dużą grupę ludzi. Na rynku finansowym funkcjonuje wiele podmiotów oferujących wykonanie tej operacji lecz istnieją spore różnice w opłacalności jej przeprowadzenia. Największym zainteresowaniem ze względu na najlepsze kursy cieszą się kantory internetowe przyciągające klientów coraz szerszą gamą usług konkurencyjnych dla banków jak przelewy walutowe. Kantory internetowe to wymiana funta, euro, dolara i niemal wszystkich walut światowych po najlepszym kursie. W kantorach stacjonarnych spread sięga około 10 procent. Banki po wejściu ustawy antyspreadowej w 2015 roku znacznie obniżyły marżę z kilkudziesięciu procent lecz nie na tyle by konkurować z opłacalnością wymiany w kantorze internetowym. Oprócz tego kantor wymiany walut w sieci oferuje duży wpływ klienta na wykonywane operacje wymiany. Przede wszystkim to klient ustala kurs i czas dokonania wymiany i może ją zlecić w dowolnym czasie i z każdego miejsca na świecie.

Wszystkie operacje i powierzone kantorom internetowym środki są bezpieczne gdyż instytucje te są objęte nadzorem KNF (Komisji Nadzoru Finansowego). Dostęp i możliwość wykonywania wymiany i innych operacji jest możliwa zaraz po rejestracji na stronie kantoru. Obsługa panelu jest prosta i intuicyjna.

Dobre kantory internetowe
Przewiń na górę