Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Dobry zlewozmywak z granitu

Mycie naczyń nie należy do przyjemnych czynności domowych, dlatego warto sprawić, żeby przebiegała ona w komfortowych warunkach. Przede wszystkim jest ważny dobry zlew z odpowiednio dobraną baterią, dzięki którym bez problemu wyczyścimy wszystkie garnki i talerze. 

Z czego są zrobione zlewozmywaki? 

zlewozmywak z granituCiągle znaczna większość Polaków nie posiada w domu zmywarki, tylko ręcznie myje naczynia. W zależności od wielkości kuchni i ilości domowników, zlew może być jedno, dwu, lub półtorakomorowy. Wśród tych modeli można jeszcze wyróżnić zlewozmywaki o różnej głębokości i kształcie. A mianowicie w sklepach z wyposażeniem kuchni dostaniemy zlewy okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Dla osób, które nie posiadają w kuchni miejsca na umyte naczynia, najlepsze są zlewy z ociekaczem, który posiada delikatne żłobienia na całej długości. Dzięki nim woda ociekająca z naczyń spływa bezpośrednio do komory. Jednym z najpopularniejszych modeli jakie sprzedają się w Polsce jest zlewozmywak z granitu, ponieważ jest on odporny na zarysowania i łatwo go utrzymać w czystości. Dla ułatwienia i bezpieczeństwa użytkowników, jego powierzchnia jest pokryta antybakteryjną powłoką, która do minimum ogranicza gromadzenie się na nim bakterii. Granitowe zlewy składają się w dwudziestu procentach z dedykowanych żywic, a pozostałe osiemdziesiąt procent stanowi piasek granitowy. Występują one w bogatej gamie kolorystycznej od białych, przez kremowe, jasno i ciemno szare, aż do czarnych. Także ich wielkość może być różna. 

Dla ułatwienia montażu, producenci dodają do zlewozmywaka darmowy szablon umożliwiający precyzyjne wycięcie otworu w blacie kuchennym. Kupując zlewozmywak, klient otrzymuje dopasowaną baterię, syfon i zaślepkę, dzięki którym można zamontować kompletny zlew.

Dobry zlewozmywak z granitu
Przewiń na górę