Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Druga młodość

Spora część osób, które wkroczyły już w wiek, powszechnie zwany wiekiem dojrzałym, twierdzi, że prawdziwe życie zaczyna się na emeryturze. Gdy nie gonią nas już różnorodne terminy związane z codzienną pracą, możemy wreszcie zacząć się wysypiać, wielu ludzi odkrywa swoje prawdziwe hobby i pasje.

Czym jest druga młodość?

Zacieraczka do tynkówJedni zajmują się hodowlą roślin, owoców i warzyw, w ogródku, do którego do tej pory wychodzili tylko na chwilę, aby odpocząć po męczącym dniu spędzonym w pracy. Inni zaczynają uprawiać sport, taki jak nordic walking czy też pływanie. Jeszcze inni zaczynają na poważnie interesować się maszynami czy też budownictwem, gdyż zamarzyło im się, aby własnoręcznie zbudować sobie garaż lub komórkę na narzędzia. Zaczynają wtedy dokształcać się w tematach budowlanych, zapoznają się z nazwami takimi jak agregaty tynkarskie, transportery zapraw, pompy mieszające czy też zacieraczki do tynków. Być może przeglądają strony internetowe różnorodnych firm takich jak na przykład firma Putzmeister i zagłębiają się w ich ofertę handlową. Niektórzy rozwijają swoje zainteresowania mechaniką. Przeszukując w internecie różnorodne portale, mające w swojej ofercie części do silników deutz, kupują kilka czy też kilkanaście elementów i następnie spędzają długie tygodnie próbując złożyć swój własny silnik deutz. Wszystkie te zajęcia mają za zadanie umilić starszym ludziom czas, który pozostał im wśród nas.

Jeśli tylko pozwala im na to zdrowie, bywają niejednokrotnie znacznie bardziej aktywni od swoich dzieci czy wnucząt. Wielu z nich twierdzi, że przeżywają swoją drugą młodość.

Druga młodość
Przewiń na górę