Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Drukowanie dużych materiałów

Planowaliśmy od dawna unowocześnić i uatrakcyjnić miasto, a jednym z pomysłów który spotkał się z największą aprobatą było wyposażenie głównych ulic i miejsc turystycznych w duże mapy w witrynach, które miały służyć jako ułatwienie poruszania się po terenie miasta. Nie chcieliśmy instalować żadnych infokiosków, gdyż takie urządzenia mają dość mierną trwałość.

Wykonywanie wielkoformatowych wydruków

wydruki wielkoformatowe pruszkówW żadnym sklepie nie znaleźliśmy jednak odpowiednio dużych map, odpowiednich do naszych założeń, toteż zdecydowaliśmy się zamówić takie na specjalne zamówienie. Nietrudno znaleźć w naszej okolicy drukarnię, wykonującą wydruki wielkoformatowe Pruszków ma ich przeszło trzy, a wszystkie zajmują się drukiem banerów, dużych plakatów, czy każdego rodzaju materiałów wielkoformatowych i niestandardowych. Z tego co się dowiedzieliśmy, żadna drukarnia nie odmawiała wykonania takich projektów, a mogą one być zarówno plakatami, mapami czy dowolnymi innymi wydrukami mającymi ogromne rozmiary. Możliwość wyboru papieru, rozdzielczości czy metody wykonania map była ogromnym plusem, toteż mogliśmy bez większych trudności zaprojektować nasze mapy z dużą pomocą załogi drukarni, którą zaangażowaliśmy do wykonania wydruku. Mapy zostały wykonane w podobny sposób do metody wydruku dużych plakatów, które mają być wystawione na działanie warunków pogodowych przez cały czas.

Miały one więc bardzo wysoką trwałość, i były niepodatne na kontakt z wodą, zapylenie czy wystawienie na długie działanie bezpośredniego światła słonecznego. Mimo iż były one za witrynami, same mapy były więc dobrze przystosowane do funkcji jaką miały spełniać. Nie były łatwe do uszkodzenia, i mogły być używane długimi latami bez najmniejszych problemów i konieczności wymiany z racji zużycia.

Drukowanie dużych materiałów
Przewiń na górę