Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Działki rekreacyjne nad morzem

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad sposobem zainwestowania oszczędności, które udało mi się zgromadzić przez kilkanaście ostatnich lat pracy. Lokaty bankowe w obecnych czasach nie są praktycznie wcale oprocentowanie, a nawet jeśli jakiś bank oferuje oprocentowane lokaty, to gorzej niż wysokość inflacji.

Inwestycja w działki rekreacyjne w okolicach Kołobrzegu

działka rekreacyjna na sprzedaż niedaleko kołobrzeguPonieważ wychowałem się w Kołobrzegu i regularnie odwiedzam to miasto, ponieważ nadal mieszkają tam moi rodzice, to byłem dobrze zorientowany w okolicznych terenach i wiedziałem, która z ofert sprzedaży działek jest korzystna, a która nie. Dobra działka rekreacyjna na sprzedaż niedaleko Kołobrzegu powinna przede wszystkim charakteryzować się bliskością morza lub przynajmniej dobrym dojazdem na plażę i bliskością lasu, który dodatkowo podnosi jej realną wartość. Dzięki znajomościom z dzieciństwa udało mi się kupić działkę w bardzo korzystnej cenie, dzięki czemu mogłem pozwolić sobie na postawienie na niej trzech domków letniskowych. Postawione zostały w taki sposób, że każdy z nich miał swój teren, co umożliwiało wynajmowanie ich niezależnie od siebie. Rodzice obiecali też zająć się obsługą gości, co bardzo ułatwiło mi rozpoczęcie przygody z wynajmowaniem domków. Pomimo dość znacznych środków potrzebnych do zrealizowania tej inwestycji stopa zwrotu okazała się być zdecydowanie większa, niż w przypadku jakiejkolwiek lokaty bankowej, czy nawet inwestycji w obligacje skarbowe.

Od pierwszego miesiąca wynajmowania domków mam pełne obłożenie, nawet poza standardowym sezonem turystycznym. Oczywiście moimi głównymi klientami są turyści z całej Polski, którzy szukają tańszej niż hotel opcji urlopowej, ale wielu klientów to mieszkańcy Kołobrzegu, którzy zwłaszcza po sezonie chcą po prostu mieć gdzie wyjechać na weekend z rodziną.

Działki rekreacyjne nad morzem
Przewiń na górę