Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Dziecko bezpieczne w swoim pokoju

Pokój dziecięcy to pomieszczenie, na które powinno znaleźć się miejsce w każdym domu, w którym są dzieci. Chyba każdy dorosły doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak wielkie znaczenie dla naszych pociech ma posiadanie własne pokoju.

Czym się kierować wybierając biurko dla dziecka?

biurko dla dzieckaNajbardziej istotne jest to dla nastolatków, którzy szczególnie mocno nie chcą już przebywać z rodzicami. Niezależnie jednak od wieku naszych dzieci, zawsze powinniśmy mocno przyłożyć się do urządzenia im pokoju. Każdy pokój dziecięcy powinien mieć miejsce na najbardziej typowe mebli. Zalicza się do nich szafa dla dziecka, łóżko dla dzieci oraz biurko dla dziecka. Do tych podstawowych mebli doliczyć można również krzesełka, stoliczki i komody, które mogą się znaleźć się w pokoju, ale jednocześnie nie są one konieczne. Dziecko poradzi sobie doskonale także bez nich. Wybierając meble do dziecięcego pokoju, zawsze należy mieć uwadze to, ile lat ma dziecko w nim mieszkające. Wpływa to na wybór nie tylko samej kolorystyki i stylu mebli, ale również ma istotny wpływ na kwestie związane z bezpieczeństwem naszych milusińskich. Generalnie należy trzymać się zasady, że im mniejsze jest dziecko, tym większą wagę powinniśmy przykładać właśnie od kwestii bezpieczeństwa.

Za niebezpieczne uważa się wszelkie ostro zakończone krawędzie. Nie należy więc decydować się na meble, których kanty nie są okrągłe. Takie sprawdzą się jedynie w przypadku niemowląt, które jeszcze nie raczkują i nie chodzą oraz w przypadku nastolatków, które potrafią już samodzielnie zadbać o własne bezpieczeństwo.

Dziecko bezpieczne w swoim pokoju
Przewiń na górę