Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Efektywne biostymulatory roślin

 

Bez wątpienia myśląc o pielęgnacji roślin, każdy na pierwszym miejscu wymieni wodę, ponieważ jest ona niezbędną do życia. Jednak liczy się także rodzaj gleby, ilość światła słonecznego czy zastosowane odżywki i komposty.

Jak działa biostymulator wzrostu roślin?

biostymulatory roślinPielęgnacja kwiatów czy krzewów wymaga sporo wysiłku, ale przede wszystkim wiedzy na temat wymagań danego gatunku rośliny. Jedne lubią więcej, a inne mniej wody, dla pewnych gatunków nadmiar słońca sprawia, że schną, natomiast u innych jest on pożądany. To ważne czynniki, które muszą być spełnione, ale liczy się także nawożenie roślin, ponieważ jest to dla nich jedyne, skuteczne wzmocnienie. Do tego celu można stosować różne środki w postaci tabletek, płynów czy granulatów. Jednak najlepsze są biostymulatory roślin, które oddziałują na wielu poziomach. Przede wszystkim stymulatory są produkowane z naturalnych składników, takich jak ekstrakty roślinne i zwierzęce, komposty czy mikroorganizmy (pożyteczne bakterie i grzyby). Proporcje aminokwasów, białek, makroelementów czy hormonów roślinnych są w taki sposób dobrane, aby maksymalnie wspierały roślinę. Przy regularnym stosowaniu stymulatora możemy zaobserwować szybszy wzrost, większe i mocniejsze liście, bardziej rozwinięty system korzeni, a także większe i smaczniejsze plony w postaci kwiatów czy owoców. Dla rośliny stymulator wzrostu jest prawdziwą bombą witaminową, dlatego w tak spektakularny sposób na nią reagują. Ważne jest, aby stosować takie preparaty w odpowiednim momencie wzrostu, kwitnienia i wegetacji.

Przeważnie dostępne w sprzedaży biostymulatory są w formie wygodnego w aplikacji płynu, który wlewa się bezpośrednio do ziemi, w której znajduje się roślina. Można je znaleźć niemalże w każdym sklepie ogrodniczym w cenie od 20 do 60 zł.

 

Efektywne biostymulatory roślin
Przewiń na górę