Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Fikcyjne dowody

Kolekcjonerzy przeszukają każdy zakątek internetu by znaleźć brakującą część ich zbiorów. Nie robią tego w celach zarobkowych, chociaż wiedzą, że niejedna kolekcja jest warta fortunę. Zbieranie to pasja, którą stale można rozwijać i zarażać nią inne osoby.

Dokumenty na pamiątkę

Część osób zbiera różkolekcjonerski dowód osobistyne pamiątkowe rzeczy, bo kojarzą się nam z czymś miłym lub kimś dla nas wyjątkowym. Pierwsze wyjście do kina z chłopakiem upamiętnia bilet, a pamiątką po pierwszej randce z dziewczyną może być rachunek z restauracji lub innego miejsca. Poważni zbieracze znaczków czy starych monet podchodzą do sprawy nieco inaczej. Poruszają niebo i ziemię żeby powiększyć swoją kolekcję. Najłatwiej znaleźć takich freaków, którzy będą chcieli się powymieniać lub coś sprzedać. Często osoby sprzedające, które znają się na danym rynku zbijają na tym niemałe pieniądze. Są też tacy całkiem zwykli zjadacze chleba, którzy kolekcjonerski dowód osobisty będą uważać za świetną pamiątkę i niejednego nabiorą na takie sztuczki. Tak samo można zrobić decydując się na zamówienie prawa jazdy lub legitymacji na przykład studenckiej albo ważnego urzędnika. W ten sposób można wywołać uśmiech na niejednej twarzy oraz podarować coś oryginalnego. Dostaniemy je na większości stron. Za wierną kopię będziemy musieli zapłacić kilkadziesiąt złotych. Nie jest to tani biznes ale biorąc pod uwagę koszta prowadzenia i powiększania prawdziwej kolekcji takie w niczym nie będą przeszkadzały.

Widmo zostania studentem albo urzędnikiem na wysokim stanowisku bywa kuszące. Teraz może stać się nim każdy, zarówno dziecko jak i osoba dorosła. Wystarczy, że zaopatrzy się we fikcyjny dokument, który pomoże zaskoczyć znajomych oraz będzie zarówno świetną pamiątką jak i dobrym pomysłem na prezent.

Fikcyjne dowody
Przewiń na górę