Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Fototapety – hit dekorowania wnętrz

Mogłoby się wydawać , że możliwości dekorowania wnętrz, a szczególnie mieszkalnych, są dosyć ograniczone. Zwykle ściany mieszkań maluje się na gładko lub z jakimś wzorkiem. Można je okleić tapetami, które są bardzo urozmaicone i z ich pomocą można wyczarować przeróżne wzory i kolory. W obu przypadkach, tak przygotowane ściany, mogą stanowić „podkład” pod różne elementy dekoracyjne.

Duże obrazy bez ram 

duże fototapety młodzieżowe dla chłopcówNowoczesność, która wkroczyła do naszych mieszkań, otworzyła jeszcze jedną, nieograniczoną możliwość ich upiększania. Są to duże obrazy bez ram, czyli fototapety. Jak sama nazwa wskazuje, tłem jest tutaj tapeta, na której naniesiony jest techniką fotograficzną obraz. Tapeta może być samoprzylepna, lateksowa lub z flizeliny, natomiast obraz fotograficzny – tradycyjny, panoramiczny lub 3d. Oferowane obrazy są uszeregowane tematycznie lub pod względem przeznaczenia. Mogą to być, na przykład, obrazy do sypialni lub duże fototapety młodzieżowe dla chłopców. Autorzy tych tapet proponują tematykę sportową, czyli football i samochody. Są również fragmenty popularnych komiksów i mnóstwo graffiti. Znależć można tematy „naukowe”, jak; mapy, układ słoneczny czy fragmenty nieba. Pomysł na wykorzystanie fototapet, szczególnie do pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, jest rewelacyjny w swej prostocie. Te tapety są niedrogie, łatwe w montażu, więc mogą być często wymieniane, kiedy się znudzą lub zabrudzą. Trzeba dodać, że zarówno zakup, jak i montaż fototapety nie stanowi żadnego problemu.

Fototapety są do kupienia w marketach, tradycyjnych sklepach z akcesoriami budowlanymi, a przede wszystkim w internecie. Mnóstwo ofert producenckich, a także sklepu on-line oferują bardzo szeroki wachlarz wzorów. Jest w czym wybierać. Montaż jest bardzo prosty – trzeba szczelnie przykleić do ściany na całą szerokość i wysokość. Chyba każdy potrafi to zrobić.

Fototapety – hit dekorowania wnętrz
Przewiń na górę