Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Gdzie powinno się przechowywać dwupłaszczowe zbiorniki

Prawo jest bardzo precyzyjne gdy w grę wchodzi przechowywanie paliw. Nie ma w tym niczego dziwnego – nieodpowiednio przechowywane ciecze łatwopalne (np. w nieprzystosowanych do tego beczkach i starych pojemnikach) mogą łatwo doprowadzić do tragedii. Jeśli jednak zaopatrzymy się porządne zbiorniki dwupłaszczowe, na pewno nie będziemy mieli żadnych problemów.

Zbiorniki dwupłaszczowe – minimalne odległości od domów

dwupłaszczowy zbiornik na olej napędowyNajważniejsza rzecz, o której musimy pamiętać to minimalna odległość w metrach od domów oraz innych budynków. Istotna jest w tym przypadku również granica naszej działki. Nie ma żadnych powodów do obaw – zbiorniki są produkowane w taki sposób, że problemów z nimi mieć na pewno nie będziemy. Wszystko rozbija się jedynie o kwestie prawne. Odległości nie są trudne do zapamiętania – jeśli posiadamy dwupłaszczowy zbiornik na olej napędowy to powinien on stać w minimalnej odległości 10 metrów od domu, oraz 5 metrów od innych budynków lub granicy działki. Warto sprawdzić z miarą, czy udało nam się zachować opisane w ustawach odstępy. To bardzo ważne, by trzymać zbiorniki tego rodzaju w odpowiedniej odległości. Choć o bezpieczeństwo nie musimy się martwić, nigdy nie wiadomo kiedy zdarzy się kontrola. Nikt nie chciałby mieć zapewne obowiązku zapłaty kar i mandatów pomimo posiadania najbezpieczniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Prawo to prawo – jeśli ustalono minimalne odległości, musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, by ich przestrzegać.

Trzymanie paliwa na swojej posesji często jest jedynym rozsądnym wyjściem. Bardzo wiele urządzeń zasilanych jest benzyną lub olejem napędowym, ale podjechanie tym na stację benzynową jest mocno problematyczne. Jeśli jednak kupimy zbiorniki dwupłaszczowe od dobrych producentów, z pewnością będziemy mogli spać spokojnie.

Gdzie powinno się przechowywać dwupłaszczowe zbiorniki
Przewiń na górę