Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Gdzie umieścić piktogram?

O bezpieczeństwo dbamy teraz na wiele różnych sposobów. Metodami dbania o bezpieczeństwo powinni w sposób szczególny interesować się oczywiście przedsiębiorcy, ponieważ odpowiadają oni nie tylko za bezpieczeństwo swoich pracowników, ale również wielu innych ludzi znajdujących się na przykład w najbliższym otoczeniu konkretnych substancji. Korzystanie z piktogramu to dobry pomysł.

Jak posłużyć się piktogramem?

piktogramy clpWłaściwe posługiwanie się tego typu produktem jest możliwe dopiero po zrozumieniu, czym tak naprawdę jest. Chodzi tutaj bowiem przede wszystkim o wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami znak ostrzegawczy informujący o zagrożeniu w związku z zawartością konkretnego pojemnika lub czymś podobnym. Taki piktogram może zdecydowanie ułatwiać przekazanie najważniejszych informacji dotyczących konkretnego produktu. Piktogramy clp są naprawdę dobrze wykonane, ponieważ twórcy czegoś takiego zależało na skutecznym przekazywaniu informacji bez względu na to, kto dokładnie ma być ich odbiorcą. Symbole graficzne są wykonywane w taki sposób, żeby były czytelne dosłownie dla każdego. Jest to ważne, ponieważ niektóre przedsięwzięcia związane z transportem lub innymi działaniami dotyczącymi substancji stanowiących potencjalne zagrożenie muszą być teraz realizowane nawet na skalę międzynarodową. Taki piktogram może rzeczywiście prawidłowo spełnić swoje zadanie, które opisano powyżej, jeżeli zostanie umieszczony we właściwym miejscu.

Coś takiego można na przykład przykleić w widocznym miejscu, ponieważ wtedy nawet przypadkowe osoby będą wiedziały jak się tam prawidłowo zachować. Sam wygląd piktogramu od razu sugeruje, że twórca przekazuje tam informacje o dużym znaczeniu. Oczywiście każdy taki piktogram należy analizować indywidualnie.

Gdzie umieścić piktogram?
Przewiń na górę