Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Gdzie wykorzystuje się płytę mdf?

W branży budowlanej korzysta się z materiałów, które wykazują uniwersalne zastosowanie. Na rynku są dostępne różne materiały, które znajdują szerokie zastosowanie. Jednym z takich materiałów jest płyta mdf, z której korzysta się zarówno przy budowie ścian, mebli  jak i podłóg, a także do elementów ściennych.

Zastosowanie płyty mdf

płyty mdfPłyta mdf to inna nazwa na płytę pilśniową. Wytwarza się ją ze sprasowanych włókien drzewnych. Coraz częściej do jej produkcji używa się drzew jednorocznych. Struktura płyty jest pokrywana i wzmacniana żywicą. Jest to materiał budowlany, który jest podstawą przy budowie i konstrukcji mebli. Płytę mdf wykorzystuje się także jako panele podłogowe. Często taką płytę pokrywa się dodatkowo różnymi substancjami wzmacniającymi, które sprawiają, że płyta zyskuje dodatkowe właściwości. Mogą to być właściwości takie jak przeciwpożarowe. Jeżeli pokryjemy płytę pilśniową lakierem, otrzymamy np. panele wyróżniające się ciekawą estetyką. Szerokie zastosowanie płyt mdf sprawia, że jest to materiał ogólnodostępny, który dostaniemy w większości marketów budowlanych. Najczęściej można dostać tę płytę w osobnych belkach. Do zalet płyty należy to, że łatwo ulega ona frezowaniu czy obróbce. Jest to także trwały budulec, który wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Do wad płyty pilśniowej może należeć to, że ciężko pokrywa się go farbą, a dodatkowo przy nieumiejętnym wkręceniu prętów i zabezpieczeń, wierzchnia struktura płyty może ulec pęknięciu. Płyta mdf jest dostępna w niskiej cenie, dlatego też z pewnością jest ona często wybierana i obrabiana przez firmy tartaczne, budowlane, czy meblowe.

Płyta mdf to uniwersalny surowiec drewniany, który wykorzystuje się do konstrukcji mebli, czy podłóg. Jest zbudowana ze zmielonych włókien drewnianych, a dodatkowo jest utrwalona żywicą. Najczęściej jest dostępna do kupienia w kształcie pojedynczych belek.

Gdzie wykorzystuje się płytę mdf?
Przewiń na górę