Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Ile kosztuje ubezpieczenie majątkowe?

Na ubezpieczenie swojego majątku decyduje się coraz więcej osób. Niektóre z nich są obowiązkowe, inne dobrowolne. W obu przypadkach nieco inaczej zapłaci się za podpisanie umowy. Niemniej jednak składka ubezpieczenia w wielu przypadkach wciąż pozostaje stosunkowo niewielka w porównaniu z korzyściami, jakie się otrzymuje.

Jaka jest suma ubezpieczenia majątkowego?

ubezpieczenia majątkowe szczecinKoszt ubezpieczenia majątkowego nie jest taki sam dla każdej osoby. Wysokość składek, a tym samym suma ubezpieczenia zależy od wariantu wybranej polisy, ewentualnych dodatków, a także zmiennych, które z czasem mogą się różnić (jak np. rocznik samochodu). Nieco inaczej zapłaci się w przypadku polisy chroniącej samochód oraz tej, z której otrzyma się świadczenia w przypadku utraty mieszkania. Zazwyczaj im większa jest wartość przedmiotu ubezpieczonego, tym składka również będzie wyższa. Należy mieć na uwadze, że istnieje coś takiego jak nadubezpieczenie i niedoubezpieczenie, które może sporo namieszać przy wypłacie świadczeń. Pierwszy termin dotyczy polis o sumie ubezpieczenia wyższej niż wartość przedmiotu (lub budynku, samochodu). W takim przypadku, jeżeli zostanie on uszkodzony w całości, wówczas otrzyma się wyłącznie tyle, ile był on wart. Niedoubezpieczenie może natomiast spowodować, że świadczenia nie pokryją w całości szkody. Osoby, które chcą zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi tego typu ochrony, jaką są ubezpieczenia majątkowe Szczecin jest miejscem, gdzie działają świetni przedstawiciele.

Porównanie cen jak najkorzystniejszych ubezpieczeń jest trudne, gdyż są osoby, które cenią sobie jak najniższą składkę i wówczas zmniejszają swoją sumę ubezpieczenia oraz takie, dla których istotna jest wysoka suma świadczeń, które otrzymają. Właśnie dlatego kontakt z przedstawicielem ubezpieczeń może okazać się przydatny.

Ile kosztuje ubezpieczenie majątkowe?
Przewiń na górę