Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Jak wymienić suwak zamka błyskawicznego?

Mało kto z nas wyobraża sobie dzisiejsze życie bez wszelkiego rodzaju zamków błyskawicznych. Używanie taśm zamków znacznie skróciło proces wykonywania wielu czynności np zapinanie długiego płaszcza na guziki trwałoby znacznie dłużej. Zamki są to bardzo trwałe jednak czasami niektóre z ich części potrzebują wymiany. Jak samodzielnie w domu wymienić suwak? 

Wymiana suwaka w zamku błyskawicznym

suwak do zamkaJak każda rzecz intensywnie użytkowana zamek błyskawiczny może zostać wyeksploatowany. Najczęściej wymienianym elementem w zamkach błyskawicznych jest suwak. To on jest odpowiedzialny za prawidłowe zapinanie elementów zamka. Potrzeba wymiany najczęściej spowodowana jest zaprzestaniem spinania ząbków zamka. Wiele osób zastanawia się czy suwak do zamka da się wymienić samemu w domu czy trzeba skorzystać z usług profesjonalnej krawcowej? Otóż zamiana tego elementu jest bardzo prosta i nie potrzebujemy do tego żadnego zaawansowanego sprzętu. Wystarczy odrobina cierpliwości. Aby poprawnie nałożyć nowy suwak należy zdemontować poprzedni wysuwając go przez górną część zamka. Montaż nowego elementu następuje od dołu po przez wciśnięcie dolnego elementu zamka wraz ze skuwką. Prawidłowe założenie drugiego elementu następuje analogicznie jak przy pierwszym. Zaleca się lekkie nasmarowanie ząbków zamka świeczką w celu ułatwienia przemieszczania się suwaka. Dla osoby wprawionej wymiana elementu zapinającego powinna potrwać kilka minut.

Reasumując jeśli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego zamka błyskawicznego rozwiązaniem problemów może być wymiana suwaka. Jest to najważniejszy element całej taśmy zamkowej. Wymienne suwaki możemy kupić w każdej pasmanterii. Występują w wielu kolorach oraz rozmiarach dlatego każdemu uda dobrać się idealny rodzaj suwaka. 

Jak wymienić suwak zamka błyskawicznego?
Przewiń na górę