Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Jaką pościel kupić dla niemowlaka?

Dzieci potrzebują wystarczającej ilości snu do prawidłowego rozwoju. Komfortowy sen można również zapewnić dzięki bezpiecznym i wygodnym produktom do spania. Szeroki wybór poszewek na kołdry, poduszek i prześcieradeł może wprawić rodziców w zakłopotanie. Ważne jest, aby zapewnić wygodne i przytulne miejsce do nocnego odpoczynku.

Jak wybrać dobrą pościel dla niemowląt? 

najlepsza pościel haftowana dla niemowlątRodzicie małych dzieci powinni się również upewnić, że pościel jest dobrej jakości i delikatna dla skóry. Pościel dziecięca powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Takie materiały zapewniają bowiem odpowiednią cyrkulację powietrza, utrzymują ciepło i są bardzo delikatne dla dziecięcej skóry. Bawełniana pościel jest idealna dla niemowląt. Jest miękka, oddychająca i wygodna. Ważne, aby tkanina posiadała certyfikat Oeko-Tex Standard 100 (potwierdzający brak w niej szkodliwych substancji). Ponadto, im mniej wzorów na tkaninie, tym mniej barwników jest używanych. Miękka najlepsza pościel haftowana dla niemowląt powinna zapewniać dziecku ciepło, ale nie może być zbyt ciężki ani przegrzewać dziecka. Idealne są kocyki o średniej gęstości. Grube szwy i wystające detale (takie jak duże guziki) mogą przeszkadzać dziecku. Pokrowiec ochronny zapewni noworodkowi bezpieczeństwo w łóżeczku. Małe dzieci mogą poruszać się w niekontrolowany sposób i na przykład uderzać główką lub rączkami o stopnie.

Małe dzieci , zwłaszcza te, które nie potrafią się jeszcze samodzielnie obrócić, nie powinny spać na poduszkach. Niemowlęta mogą spać w specjalnym śpiworku nie trzeba wtedy używać pościeli. Pościel dziecięca jest dostępna w różnych rozmiarach. Pościel dziecięca powinna być wykonana z naturalnych materiałów i bezpieczna dla skóry. Ma to na celu uniknięcie podrażnień wrażliwej skóry dziecka.

Jaką pościel kupić dla niemowlaka?
Przewiń na górę