Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Kiedy nadać paczkę?

Zakupy przez internet możemy robić przez siedem dni w tygodniu i o każdej porze dnia i nocy, ponieważ sklepy są non stop otwarte. Jedynie realizacja zamówień odbywa się w dni robocze i w godzinach pracy, podobnie jak firmy kurierskie.

Jak nadać przesyłkę kurierem dpd?

czy kurier dpd pracuje w sobotyPoczątkowo z usług firm kurierskich korzystali wyłącznie klienci biznesowi, gdyż konieczne było podpisanie z nimi umowy. Dziś klientami są także osoby indywidualne, ponieważ zainteresowanie usługami kurierskimi znacząco wzrosło. Jeżeli chodzi o ich nadawanie, to można to robić na dwa sposoby. Pierwszy przeważnie jest stosowany przez osoby prywatne, które muszą wchodzić na stronę internetową dpd i tam uzupełniać niezbędne dane w panelu nadawczy. Zaś drugi sposób preferują klienci biznesowy, ponieważ panel sprzedażowy sklepu mają połączony z firmą kurierską, zatem w jednym miejscu nadają paczki. Na początku współpracy, nie każdy wie jak w praktyce wygląda nadawanie i dobieranie paczek, dlatego jeżeli nie wiemy czy kurier dpd pracuje w soboty, to najlepiej zadzwonić na infolinię i się upewnić. Przeważnie paczki odbiera i dostarcza przez pięć dni roboczych, ale bywają też paczki nadawane w piątek lub też sobotę, gdzie kurier odbiera je on nadawcy tego samego dnia. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy kurier pracuje w weekend, zatem czas dostawy lub odbioru paczki od nadawcy, może być nieco wydłużony. Trzeba też mieć na uwadze, że nie wszystkie firmy kurierskie mają możliwość odbierania i dostarczania przesyłek w soboty.

W większości przypadków usługi kurierskie świadczone są na podobnym poziomie, choć oczywiście jedne oferują więcej, a inne mniej dodatkowych możliwości. Pod tym względem firma dpd jest liderem na rynku od wielu lat, w związku z czym cieszy się dużym zainteresowaniem.

Kiedy nadać paczkę?
Przewiń na górę