Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Kremacja w dużych miastach

Odejście bliskiej nam osoby to zawsze ogromne przeżycie. Zwłaszcza , gdy musimy pożegnać ukochane dziecko. czy męża, z którym spędziliśmy połowę swojego życia. Zawsze wtedy zastanawiamy się nad formą pochówku. Mamy do wyboru pochówek tradycyjny lub kremację. Co wybrać?

Kremacja zwłok jedeną z metod pochówku

kremacje zwłok w warszawieŚmierć  bliskich to ogromne przeżycie dla każdego z nas. Zastanawiamy się wówczas nad formą i miejscem pochówku. W dużych miastach jest zazwyczaj jeden cmentarz tzw komunalny o znacznie większej powierzchni niż mniejsze cmentarze parafialne. Niestety nawet tam brakuje już miejsca na pochówek zmarłych. Wielu z nas bardzo często wspomina , że chciałoby leżeć w jednej mogile ze swoimi przodkami, czy to rodzicami , czy dziadkami. Pamiętajmy, że aby można było złożyć kolejne ciało w tym samym grobie musi upłynąć minimum 20 lat od pierwszego pochówku. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest kremacja zwłok zmarłego. W Polsce kremację wykonuje się już prawie w każdym większym mieście. Jednym z takich dużych miast w naszym kraju jest  jest Warszawa. Kremacje zwłok w warszawie odbywają się niemal bez przerwy.Kremacja zwłok jest jednym z rodzajów pochówku, który polega na bezdymnym i bezzapachowym spopieleniu ciała. To jeden z najstarszych zwyczajów pogrzebowych, uznawany przez wiele religii i coraz powszechniejszy w naszej ojczyźnie.Przygotowanie ciała do kremacji odbywa się niemal identycznie  jak przy pochówku tradycyjnym.Przed przeprowadzeniem kremacji rodzina zmarłego ma możliwość  po raz ostatni pożegnać się ze swoim bliskim w Sali Pożegnań. Pogrążona w żałobie rodzina ma również możliwość uczestniczenia w momencie wprowadzania  trumny z ciałem bliskiego do komory spalania. Kremacja odbywa się w trumnie drewnianej lub tekturowej w temperaturze około 1200 stopni Celsjusza i trwa do dwóch godzin.Następnie składa się prochy osoby zmarłej do urny i przekazuje rodzinie lub zakładowi pogrzebowemu wraz z świadectwem kremacji. Urny z prochami zmarłych mogą być pochowane zarówno do grobów ziemnych, jak i murowanych. Groby urnowe z wydzielonymi w ścianie niszami na urnę z prochami zmarłego noszą nazwę Kolumbarium

Kremacja to idealne rozwiązanie, gdy rodzina jest wielopokoleniowa i chce po śmierci posiadać jedną wspólną mogile.Takie rozwiązania są coraz częściej  praktykowane głownie w dużych miastach. Kremacja to idealny pomysł warty rozważenia dla każdego. 

Kremacja w dużych miastach
Przewiń na górę