Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Krótka i długa szlifierka w jednym urządzeniu

Czasem zwykła szlifierka nie sprawdza się w wykonywaniu codziennych prac – zwłaszcza tych związanych z remontem i montażem. Zwykłe szlifierki są po prostu bardzo krótkie i trudno szlifować nimi ściany albo sufity. Praca z takimi urządzeniami nie należy do najwygodniejszych.

Szybkie i dokładne szlifowanie ścian oraz sufitów

PLANEX LHS 225 do ścianNa szczęście na polskim rynku pojawiły się już nowe rodzaje szlifierek, dzięki którym praca jest o wiele przyjemniejsza. Mowa o szlifierkach przegubowych – to właśnie one sprawdzają się idealnie w czasie szlifowania ścian czy sufitów. Szlifierka ta jest nie tylko wygodna, ale również funkcjonalna. Główną jej zaletą jest to, że długość można regulować w zależności od potrzeb. W ten sposób można osiągnąć albo krótko, albo długą lub nawet superdługą szyję szlifierki, która sięgnie sufitu. Takie urządzenie jak PLANEX LHS 225 do ścian jest chętnie wybierane przez klientów, którym zależy na wygodzie w trakcie pracy. Warto wspomnieć również o wydajności szlifu w takich szlifierkach. Okazuje się, że wydajność wynosi tutaj do 30 kg urobku w ciągu godziny. Dotyczy to połączenia z materiałem ściernym. Co za tym wszystkim idzie – zużycie papierów ściernych jest o wiele mniejsze, jeśli ktoś korzysta właśnie z takich urządzeń! Szlifierka posiada specjalnie dostosowany odkurzacz mobilny. Dzięki niemu tempo pracy jest szybsze. PLANEX to dwie długości w jednym urządzeniu. Można korzystać z tej szlifierki wtedy, kiedy potrzebne jest małe i poręczne urządzenie, ale też wtedy kiedy trzeba sięgnąć górnych partii ścian albo sufitu.

Przekładnia w urządzeniu jest dwubiegowa, a to sprawia, że szlifowanie ścian i sufitów jest bardzo szybkie. Komponenty napędowe w szlifierce idealnie wykorzystują siłę. W trakcie pracy ciężar szlifierki wcale nie jest mocno odczuwalny, bo możliwe jest regulowanie przyssania.

Krótka i długa szlifierka w jednym urządzeniu
Przewiń na górę