Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Kudowa aktywny wypoczynek

Kudowa

Po miesiącach pracy i nauki każdy z nas nie marzy już o niczym innym jak o pierwszym dniu wakacyjnego urlopu. Upragnione, wyczekane wakacje to czas, w którym możemy odpocząć, nauczyć się nowych rzeczy np. języków obcych, zapisać się na jakiś kurs, opalić się wygrzewając na plaży.

Kudowa Zdrój jest miejscem, w którym możemy aktywnie spędzać nasze wakacje

KudowaCoraz więcej osób zamiast leniuchowania pod palmami wybiera aktywny wypoczynek, który pozwala nam poprawić swoją kondycję, spalić zbędne kilogramy i poprawić ogólne samopoczucie przez spędzanie czasu na świeżym, zdrowym powietrzu. Najlepszym miejscem do takiego rodzaju spędzania czasu wolnego są oczywiście góry. Kudowa Zdrój to nie tylko miejscowość uzdrowiskowa, ale także miejsce gdzie każdy fan aktywnego wypoczynku znajdzie coś dla siebie. Liczne pensjonaty, apartamenty i pokoje Kudowa Zdrój potwierdzają, że noclegi w Kudowie są coraz częściej wybierane przez turystów. Oczywistą formą spędzania czasu SA wędrówki po górach. Góry Stołowe są idealne nawet dla osób z nieco słabszą kondycją, ponieważ nie są one tak strome jak np. Tatry, a ich szczyty są płaskie jak stół (stad nazwa). Trasy piesze SA dobrze oznakowane a ich przejście zajmuje od trzech i pół do nawet ośmiu godzin, wiec każdy może dopasować sobie szlak do swoich możliwości. Jeżeli zamiast pieszych spacerów wolimy wycieczki rowerowa Kudowa również ma nam do zaoferowania ciekawe propozycje w postaci długich szlaków rowerowych, połączonych ze szlakami po czeskiej stronie granicy, dzięki czemu możemy podróżować po dwóch krajach. Specjalne cyklobusy, czyli autobusy wyposażone w przyczepkę dla rowerów zawożą turystów na początki szlaków rowerowych, także problem z dojazdem nie istnieje.

W Kudowie znajdzie się także miejsce dla amatorów lotów szybowcowych i turystycznych, cztery place zabaw dla dzieci, parki linowe, kręgielnia, dwie stajnie dla koni, Aquapark z basenami sportowymi i rekreacyjnymi, jacuzzi i zjeżdżalniami, trasy dla letniego i zimowego kajakarstwa górskiego, trasy dla narciarzy biegowych, których pokonanie zajmuje od dwóch do nawet sześciu godzin, trasy do nordic walkingu.

Kudowa aktywny wypoczynek
Przewiń na górę