Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Łatwe nadanie paczki

Na rynku działa obecnie kilkanaście firm kurierskich, które obsługują klientów indywidualnych i biznesowych. Ich oferta ogólnie jest identyczna, choć mogą oferować różne stawki za konkretne paczki. Na stronach internetowych firm, można to łatwo sprawdzić.

Gdzie nadać przesyłkę kurierską?

nadanie przesyłki dpdZ przesyłek kurierskich korzystają niemalże wszyscy, choć nadają je głównie klienci biznesowi, czyli sklepy internetowe. Dokonując w nich zakupów, można wybrać dowolną formę dostawy, spośród kilku dostępnych. Najczęściej jest to przesyłka listowa, paczka pocztowa oraz kurier. W przypadku ostatniej opcji, może to być paczka kurierska opłacona przed dostawą lub też pobraniowa, czyli płatna przy odbiorze. Samo nadanie przesyłki dpd może się odbyć bezpośrednio z panelu administracyjnego sklepu, gdyż wiele z nich ma połączoną możliwość nadawanie paczek z programem do prowadzenia sprzedaży w internecie, ale można tez oddzielnie, wchodząc na stronę konkretnego dostawcy. Jeżeli chodzi o cenę przesyłki, to jest ona ustalana w momencie podania wszystkich niezbędnych danych, czyli gabarytów, wagi i wybraniu ewentualnych dodatkowych usług, takich jak ubezpieczenie czy naklejki : uwaga szkło. Najtańsze są paczki w formie kopert bąbelkowych, gdyż są najmniejsze i najlżejsze, natomiast najwięcej trzeba zapłacić za paletę. Paczkę kurierską może nadać każdy, ponieważ firmy kurierskie udostępniają taką możliwość na swoich stronach internetowych, zatem nie wychodząc z domu, można ją nadać w kilka chwil.

Poza dpd, na rynku znajdziemy także wiele innych firm kurierskich, które oferują podobne warunki dostawy. Kurier może odebrać od nas paczkę albo my ją możemy dostarczyć do punktu nadań. Ważne jest to, aby w widocznym miejscu nakleić etykietę i wydrukować list przewozowy.

Łatwe nadanie paczki
Przewiń na górę