Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Luksusowy wystrój wnętrz – meble w stylu Hamptons

 

Co to znaczy urządzić wnętrze w stylu Hamptons? To piękne, jasno urządzone wnętrza w kolorach bieli, beżu i błękitu. Charakteryzują się luksusem i meblami wykonanymi z najlepszych materiałów. Jednak zacznijmy od początku. Skąd wzięłam pomysł na taki wystrój wnętrza swojego mieszkania?

Jak urządzić dom w stylu Hamptons?

styl hamptons mebleO stylu Hamptons usłyszałam gdzieś kompletnie przypadkowo. Postanowiłam sprawdzić jak wyglądają takie wnętrza i od razu się w nich zakochałam. Hamptons to wakacyjny kurort, gdzie najczęściej wypoczywają amerykańskie elity. W kurorcie znajduje się wiele rezydencji i domów na plaży. To one stały się inspiracją dla innych i właśnie dlatego ten konkretny styl urządzania wnętrz zaczerpną swoją nazwę od kurortu. Kolory jakie tworzą te wnętrza to biel i beż z dodatkiem błękitu, czasem turkusu i szarości. Dzięki temu cała przestrzeń wydaje się bardzo czysta i kobieca. Ja w swoim mieszkaniu zamiast turkusowych dodatków zastosowałam pastelowy róż. To sprawiło, że moje mieszkanie jest jeszcze bardziej romantyczne i bardzo jasne. Styl Hamptons meble to przedmioty bardzo luksusowe, często obite drogimi materiałami, z dodatkiem elementów szklanych, srebrnych i metalowych. I tak na przykład u mnie w salonie zagościł piękny szklany stół z metalowymi nogami, a przy nim stoją białe, zdobione krzesła z pastelowym obiciem.

Chociaż styl jest kojarzony głównie z wakacjami, morskimi klimatami i domami letnimi to moje mieszkanie niezwykle pięknie komponuje się z zimową aurą. Zwłaszcza teraz kiedy w salonie stanęła choinka, która również cała jest przystrojona w kolorach bieli i srebra. Zrezygnowałam z dodatków w marynarskie pasy, piaszczyste wzory i muszelki. Jednak kiedy przyjdzie lato, to właśnie o takich ozdobach mojego domu pomyślę.

 

Luksusowy wystrój wnętrz – meble w stylu Hamptons
Przewiń na górę