Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Makiety a projektowaniu domów

makiety architektoniczne

Chcąc mieć wymarzony domek potrzebne jest wiele elementów składowych, dzięki którym w końcu uda się go wybudować. Potrzebny jest projekt, wykonawcy, pracownicy, materiały budowlane i tym podobne elementy.Bez projektu architektonicznego nie można ruszyć z budową.

Makiety architektoniczne – trójwymiarowe zobrazowanie domu

makiety architektoniczneTo właśnie w tym projekcie znaleźć można rysunki przyszłego budynku. Jego rzuty, przekroje, czy też szczegóły konstrukcyjne. Poza tym w projekcie domu można znaleźć opis techniczny, w którym uwzględnia się technologię wykonania robót, jak i materiałów budowlane potrzebne do wykonania obiektu budowlanego. Także taki projekt obiektu powinien zawierać obliczenia, które sprawdzają, ,czy dana konstrukcja z danymi materiałami może być użyta do budowy. Obliczenia te są statyczne, cieplne oraz wilgotnościowe. Obliczenia statyczne sprawdzają obciążenie między innymi wiatrem oraz śniegiem. Obliczenia cieplne sprawdzają czy przegrody zewnętrzne spełniają wymogi norm, a więc ich współczynnik przenikania ciepła, jest niższy od tego w normie. Obliczenia wilgotnościowe sprawdzają wystąpienie kondensacji oraz dyfuzji pary wodnej na powierzchni ściany oraz w jej środku. Na specjalne życzenie oprócz projektu mogą być wykonane makiety architektoniczne. Takie makiety zawierają modele domów, oraz ich otoczenie.

Na pewno lepiej zobrazują właścicielom wygląd nowego domu oraz działki. Projekt architektoniczny domu jest bardzo ważny. Bez niego nie można było by zacząć budowy. Poza tym makiety także są ważne, to one obrazują w 3D przyszły wybudowany obiekt. 

Makiety a projektowaniu domów
Przewiń na górę