Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Matowa folia na szybę

Szklane ściany i drzwi są bardzo rozpowszechnione, gdyż umożliwiają nadanie dowolnym obiektom nowoczesnego, i profesjonalnego wyglądu. Nie wszędzie jednak sprawdzają się równie dobrze. W gabinetach lekarskich czy podobnych miejscach gdzie potrzebne jest minimum prywatności niekoniecznie dobrze spełniają swoje zadania.

Folie maskujące do szklanych ścian

folia matowa na szybęW takich miejscach stosowane są folie kryjące na szklane ściany, których zadaniem jest przesłanianie widoku wnętrza gabinetów lub biur, tak by zapewnić większy komfort osobom załatwiającym tam sprawy czy przechodzącym badania czy zabiegi. Nieprzezroczysta folia matowa na szybę jest dość łatwa do dostania, a z racji iż taka folia docinana jest na wymiar, rzadko zdarza się by były jakieś problemy z dopasowaniem jej do konkretnych szyb czy drzwi. Firmy które produkują taką folię zazwyczaj docinają ją wedle zamówienia klienta do konkretnego rozmiaru, oraz bardzo często oferują możliwość założenia folii na danej powierzchni. Aplikacja takiej folii jest wykonywana dokładnie tak samo jak nakładanie wszystkich innych rodzajów folii na szyby, i może być wykonane błyskawicznie, bez najmniejszych trudności. W zależności od wariantu, folie te mogą być najprostszą wersją folii na szyby, nie mającą żadnych szczególnych cech, albo jednym z wyspecjalizowanych rodzajów folii.

Matowe folie mogą być więc wariantami antywłamaniowymi, lub innymi użytkowymi foliami na okna, i oprócz przesłaniania widoku mogą również spełniać inne funkcje. Matowe folie są bardzo tanie, zdecydowanie tańsze niż same matowione szyby, toteż są świetnym sposobem na przesłonięcie pomieszczeń, w których mogą odbywać się zabiegi medyczne, lub rozmowy o bardzo delikatnej naturze, takie jak choćby sprawy czy konsultacje prawne.

Matowa folia na szybę
Przewiń na górę