Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Najmodniejsze bransoletki dla mężczyzn

Świat biżuterii jest bardzo bogaty i na każdym kroku powstają nowe kolekcje, projektowane przez kreatywnych artystów. Kolekcje te wykorzystują przeróżne materiały oraz wzory, które tworzą potem unikatowe kolekcje, podziwiane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Co prawda biżuteria jest głównie światem kobiet, jednak coraz więcej mężczyzn również zakłada jakieś ozdoby.

Bransoletka z eleganckiego kamienia

oko tygrysa - bransoletka męskaWielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i większość z nas będzie w tym czasie kupować swoim bliskimi prezenty. Do jednych z najchętniej wybieranych produktów na pewno zaliczyć możemy wszelkiego rodzaju biżuterię. Najczęściej to panowie kupują biżuterię swoim wybrankom, jednak nie brakuje też w sklepach męskich ozdób, z których panowie również bardzo się cieszą. W tym sezonie bardzo popularna jest biżuteria, która wykorzystuje kamień oko tygrysa – bransoletka męska wykonana z takiego kamienia prezentuje się zawsze bardzo okazale. Za czasów antycznych biżuteria wykorzystująca tygrysie oko wykorzystywana była jako amulet. Przypisywano jej nadprzyrodzone właściwości. Obecnie tego typu biżuteria służy tylko i wyłącznie jako elegancki dodatek do mniej lub bardziej codziennych stylizacji. Mężczyźni z roku na rok coraz bardziej przekonują się do noszenia bransoletek i chętnie przyjmują je jako formę prezentu lub kupują takie bransoletki sami dla siebie- tak po prostu. Z roku na rok pojawia się też coraz więcej kolekcji męskiej biżuterii w sklepach.

Mężczyźni często nosili w historii różnego rodzaju ozdoby. Często były one wyznacznikiem statusu społecznego. Obecnie męska biżuteria przeżywa rozkwit na nowo. W tym sezonie bardzo modna jest biżuteria wykorzystująca kamień zwany tygrysim okiem. Panowie chętnie kupują bransoletki wykonane właśnie z tego kamienia.

Najmodniejsze bransoletki dla mężczyzn
Przewiń na górę